Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Satas vinyo müködik ide-s...

Satas vinyo müködik ide-s elektronikával ha passzol a helyére?

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 00:28
1 2
 11/19 tetro ***** válasza:
szóval te az egész elektronikát akarod cserélni a winyó hátulján?
2011. jún. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Igen, azt a részt, ahol rámegy az áram meg a jel.
2011. jún. 22. 01:00
 13/19 tetro ***** válasza:
ezek az elektronikák szinte soha nem működnek még azonos típusú is sorozatból való winyóval sem együtt. az egyetlen lehetőséged ha típusra, sorozatra ugyanilyen winyót találsz, de abból is olyat amin a revizíó szám egyezik. ezért van Kürtnél minden rohadt megjelent winyóból pár darab elspájzolva. ráadásul az elektronika tárolja a gyári bad sectorok helyét. vagy valami ilyesmi. és az új elektronika mivel más "térképet" tárol, ez hibákat fog okozni.
2011. jún. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 tetro ***** válasza:
nem tud csak a csatlakozót cserélni. az egész elektronikát lehet egyben.
2011. jún. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
rátettem közben az ides elektronikát annyit elértem hogy kattog uh többmint valészinü hogy nem kap betápot! remélem meg tudok szerezni ilyen vinyót és visszanyerni az adataimat.
2011. jún. 22. 01:07
 16/19 tetro ***** válasza:
szerintem ha most rátetted az ide-s elektronikát, akkor jó eséllyel agyon is vágtad...
2011. jún. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Elektronika csere:

Ahhoz, hogy a csere elektronika biztosan működjön, a következő paramétereknek kell megegyezniük:

- vezérlő chip száma

- vinyó mérete

- firmware verzió

- típus

- p/n szám

- régió kód

- dátum

(Amennyiben ezek közül egy vagy több nem egyezik, úgy nem biztos a csere utáni műkődés, sőt lehet, hogy rosszabb lesz, mint pl. ahogyan a Te esetedben.)

Valamint az elektronika csere nem garantálja a működést. Mechanikai hiba esetén hiába cserélsz panelt.

Fontos az is, hogy az elektronikában vannak tárolva az adott vinyóra jellemző bad sectorok, így ha azt másikra cseréled, akkor hibatábla lesz a vinyódban. Ez azt eredményezheti, hogy bizonyos helyekre ír majd a vinyó (ahova nem kéne) és bizonyos helyekről nem olvas ki adatokat (ahonnét kéne).


Na most, ha te ezt már kicserélted egy rossz elektronikával, akkor sokkal rosszabb helyzetbe hoztad magad mint amiben voltál. Gondolom a tegnap esti kérdést is Te írtad és látom, annak ellenére, hogy nem értesz a dologhoz nekiálltál.


A következtetésed rossz: ha kattog a fej akkor tápot kap, csak valami nem jó benne. (Tudod, ha egy motor áram hatására megmozdul, akkor nem az a hiba, hogy nem kap áramot.) A gányolásodnak köszönhetően a fej valószínűleg felsértette a tányérok felszínét és így a helyzetedet csak súlyosbítottad. A következő mi lesz? Leszedet a lemez tetejét? (Irónia akart lenni, véletlenül se tedd meg!!!)


Döntsd el mit akarsz:

- vagy az adataid a fontosak

- vagy szórakozol egyet és megpróbálod lementeni magad a dolgokat, mert érdekel, hogy képes vagy e rá.


Amennyiben az adataid kellenek, ne nyúlj többet a vinyóhoz, mert csak rontasz rajta és csökkented az adatmentés esélyét és növeled annak árát.


Amennyiben az érdekel, hogy képes vagy e rá, úgy csinál amit jónak látsz, de búcsúzz el az adatoktól.

2011. jún. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

08:54

(Tudod, ha egy motor áram hatására megmozdul, akkor nem az a hiba, hogy nem kap áramot.)

tudom pont ez a lényeg hogy az eredeti elektronikájávl nem ad semmiféle életjelet ezért probáltam rá a másik elektronikát. azzal legalább megmozdult. Életek pedig nem mulnak az adatokon és nincsnek 100 ezreim 2-3 gb-nyi foto visszanyerésére.Ezért gondoltam ha valahogy mégis elindul akkor gyorsan lementem a képeket és a vinyo kuka.

ha pedig nem tudom megoldani akkor igy jártam. röviden ennyi lenne a történet.

2011. jún. 22. 10:37
 19/19 anonim ***** válasza:
Akkor így jártál...
2011. jún. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!