Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért pörög Toshiba laptopom...

Miért pörög Toshiba laptopom ventilátora állandóan magas fordulaton?

Figyelt kérdés
1 hónapos, előretelepített már az első nap ezt csinálta. Vírusmentes, íróasztalon van tehát nincs eltakarva a szellőző nyílások, csak internetre főleg skype-ra használom üresjáratban is kb. 20 másodpercig nagyon magas fordulaton pörög, majd 5 másodpercig újra csendes utána újra kezdődik az egész. Típusa c660-13x Budapesten vettem de külföldön dolgozom, ritkán járok haza így nem tudom elvinni javításra.
2011. okt. 15. 23:12
1 2
 1/15 Köpet ***** válasza:
100%
Három ötletem van,az egyik,hogy a hűtőventilátornál összeszedett egy adag szöszt,ami meggátolja a levegő szabad áramlását és túlmelegszik.A második ötlet,hogy a processzor kevés hűtőpasztával lett felhelyezve.Esetleg a bios-ban rosszul van beállítva automata ventilátor szabályzás.
2011. okt. 16. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a proci hőmérsékletét, valószínűleg az túl magas.
2011. okt. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 DannyZuko ***** válasza:
100%
Nem ez lenne az első Toshiba aminek hibásan állították be gyárilag a hűtőfordulatát. Azoknál bios update-el lehetett megoldani a problémát. A laptopk nagy része amúgy lefele hűti magát. Ha asztalra teszed, akkor lehetséges, hogy kevés a hely az asztal lapja és a laptop alja közt. Próba jelleggel emeld meg kicsit. Pl tedd 2 lécre az oldalát. legyen 1centire vagy valamenyire megemelve.
2011. nov. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
a venti biztos teleszívta már magát porral és nem ugy hűt ahogy kéne és ezért melegszik a proci és a venti anál gyorsabban forog
2011. dec. 4. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

Kiemeled a kérdést de semit nem irsz...

enek mi értelme igy?

Speccy (Piriform oldaláról)

töltsd le ezt telepitsd fel

és ird le az öszes höfokot amit kiir

proceszor cpu

videokártya gpu

merevlemez hdd

alaplap

még ha mást is azt is

aztán a bios frisitéses dolog jó ötlet

Thoshiba honlapjára felmész és pont a te laptopodhoz letöltöd biost majd felfrisited vele


jó lene tudni hogy okal pörög e azért kelenek a höfokok

ha ok nélkül akir biosban belehet álitani sokféle dolgot ami által nem pörögne anyit és anyira

2012. febr. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Köpet nél a .

:)

2012. ápr. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
CoreTemp & SpeedFan c-c-c-c-c-c-c-combo...
2012. ápr. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
50-60 celsius környékén van a proci. Még egyszer írom biztosan nem a portól van a probléma mert már az első nap ezt csinálta. Folyamatosan íróasztalon van, nem az ölemben tehát nincsenek elzárva a légrések sem.
2013. febr. 13. 22:44
 9/15 A kérdező kommentje:
Szétszedtem, kitakarítottam és újrapasztáztam de a gond ugyanaz...
2013. okt. 24. 21:28
 10/15 A kérdező kommentje:
Ma már felment 67 fokra. Amúgy mobilnettel használom és érdekesség? Ha lekapcsolódok a netről azonnal visszaesik 41 fokra. Ha visszakapcsolódok, de nem nyitok meg lapokat, akkor már megint emelkedik a hőmérséklete.
2013. nov. 10. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!