Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4 GB RAM helyett a BIOS is...

4 GB RAM helyett a BIOS is csak 3 GB-ot enged használni, de látja, hogy 4 GB RAM van a gépbe, de csak 3 GB-ot enged. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Itt egy kép: [link]
2011. okt. 21. 22:01
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Volt BIOS reset, mivel frissítés után magától alapértelmezettre állított mindent. De kézzel is megtörtént, tegnap. Utána mindent beállítottam amit tudtam. De komolyan nem értem mi foglalhat le majdnem 1 GB memóriát.
2011. okt. 21. 23:16
 22/28 anonim ***** válasza:
Vagy CMOS reset. Rövidzárral.
2011. okt. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Azt hogy kell?
2011. okt. 21. 23:18
 24/28 anonim ***** válasza:

Én letöltöttem az alaplapod manualjat a Asus honlapról.

Megnézni könnyebb, elmondani nehezebb:

Van CLRTC felirat a SATA csatlakozók alatti tüskesor közelében. Elvileg 3 tüske van és most a bal szélsőn és a középső van összekötve nálad.Rakd át a jumpert, hogy jobb szélső és a középső legyen összekötve ( bal oldali tüske szabadon marad ).

Persze kikapcsolt állapotban gépészkedj :D

2011. okt. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Átrakod, vársz egy picit, mondjuk 20 másodpercet és visszarakod.
2011. okt. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Semmi változás. :( Csináltam egy újabb bios frissítést utána megcsináltam ezt a resetelést és semmi :(:(
2011. okt. 22. 01:24
 27/28 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Megnéztem az alaplapod adatlapját. Ez egy eléggé régi LGA770-ös deszka és MAXIMUM 4GB-ramot kezel. De ezeknél a processzoroknál még az alaplapon volt a memóriavezérlő, nem a processzorban. Én hardveres limitációnak gondolnám ennélfogva, talán beleszámít a külön videókártyád is, ha van.

Továbbá maximum 533Mhz-es DDR2 memóriát támogat. Lehet, hogy magasabb órajelen jár neked? Ha igen, állítsd ennyire.


Jobbat nem tudok.

2011. okt. 22. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
LGA775*
2011. okt. 22. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!