Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4 GB RAM helyett a BIOS is...

4 GB RAM helyett a BIOS is csak 3 GB-ot enged használni, de látja, hogy 4 GB RAM van a gépbe, de csak 3 GB-ot enged. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Itt egy kép: [link]
2011. okt. 21. 22:01
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

És még mindig első vagyok :D

Mit szólnál egy jól irányzott BIOS frissítéshez? Ez olyan jolly joker ötlet, mert átnéztem az alaplap manulaját és tényleg nincs benne ez a mapping funkció!

2011. okt. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

"I have resolve this problem. Go to BIOS and manulay set frequence of your DDR. For me - i set it to 800MHz and now system is viewing 4GB usable :) So summary: Enable Memory Remap and change frequence manualy. :) That's all."


Idézem én is ezt a szöveget.

Az illető úgy oldotta meg a problémát, hogy a memória frekvenciát 800MHz-re állította kézzel és engedélyezte a Memory Remap funkciót.


Állítsd be te is ezt, esetleg próbálj BIOS-t frissíteni - de hatalmas körültekintéssel!

Ha pedig nem értesz hozzá, csináltasd meg valakivel, aki tudja is mit csinál.

2011. okt. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Ez igaz...a csatolt képet meg se néztem és nem is olvastam figyelmesen...azt hittem ez ugyanaz a tucatkérdés, amit már nagyon sokszor olvashattunk. De írtam a processzort is...és ebbe a lapba bizony lehet olyan proci is, ami csak 32 bites (EM64T-t nem támogat). Másik kérdés: Milyen processzor van a gépben?
2011. okt. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

És még mindig első vagyok :D : Az előző remek ötletet adott, adok még egyet ha 64 bites a prockó.

Egyszerre csak 1 db modult rakj bele és nézd meg mindkettőt látja e 2 GB-osnak.

2011. okt. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

BIOS Frissítés kb 2 napja volt. És csak, hogy lássátok a Wint is.


[link]


2 GB alatt még 32 bitet használtam, de tudtam, hogy ma veszek még egy 2 GB-os rammot, ezért BIOS frissítés után 64 bites windowst tettem fel.

2011. okt. 21. 23:02
 16/28 A kérdező kommentje:
Külön-külön látja őket... :S Ezt is próbáltam már:S
2011. okt. 21. 23:03
 17/28 anonim ***** válasza:
A proci típusa amit a kolléga nagyon okosan javasolt? Az milyen?
2011. okt. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha felment a 64 bites OS akkor valószínűleg 64bites :D
2011. okt. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
ja... xD
2011. okt. 21. 23:07
 20/28 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Volt BIOS frissítés fasza, de betartottad a frissítés alapszabályát? Frissítés után a BIOS-ban nyomj egy default settings vagy hasonló opciót, ez fontos! És persze állíts be mindent újra!
2011. okt. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!