Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik laptop-markakat tartjat...

Melyik laptop-markakat tartjatok jonak, illetve melyik amit inkabb nem erdemes venni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 13. 19:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

JÓK: Acer, Asus, Dell, HP, Toshiba, Samsung, Sony

ROSSZ: Fujitsu Siemens pl.

2011. nov. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem volt már néhány laptopom és az MSI-vel meg a Samsung-al nem voltam megelégedve. Anno 2007-ben volt egy Fujitsu-Siemensem, az 4 évvel ezelőtt jó volt, semmi bajom nem volt vele és a mostani Asus is jónak tűnik, bár ez még 4 napos mindössze.
2011. nov. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

az én szemszögemből a ranglista:

1. DELL (3 év gar)

2. ASUS, MSI (2 év gar)

3. Samsung (2 év gar)

4. Toshiba

5. Acer

6. Fujitsu Siemens, albacomp, stb...

2011. nov. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

hja és a SONY, HP is középmezőnyben vannak nálam...

az ASUSés MSI után...

2011. nov. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én is írok egy ranglistát, de kettőt, a legjobbak és legrosszabbak, ez az otthoni kategóriára vonatkozik, legjobbak:


1. Asus

2. Dell

3. Toshiba

4. Fujitsu

5. Lenovo


Legrosszabbak:

1. HP (hangsúlyozom, consumer kategória, üzletiben vannak jó gépeik)

2. Acer

3. MSI


Nyilván a kettő között is vannak még márkák, ezért írtam 2 listát. Egyébként Albacompot rég nem gyártanak, és anno korrekt márka volt. Fujitsu meg nem Fujitsu Siemens, ami gagyi volt(de nem volt rosszabb a HP-nál, volt egy csomó valójában közös modelljük) és nem Amilo, és 3 év garanciával árulják.


Asust meg első helyre tettem, de ott nem árt vigyázni azért, volt pár hibás széria. Dellnél ilyennek kisebb az esélye, de a mai Dellek már nem hozzák a régi minőséget, csak az üzleti kategóriában, belépős modelljeik rosszabbak, mint az Asus belépős modelljei, mármint úgy értem szarabb anyagból vannak, gyengébb zsanérral, szarabb minőségű képernyővel, stb. De még így is verik a mezőny többségét, és 3 év garanciával árulják ezeket, Asus meg csak 2 évvel. De az általam első 5-nek megjelölt márka között egetverő különbség azért nincs minőségben, egyébként minőségi laptopot már leginkább csak üzleti kategóriában lehet kapni, Dell Latitude-okat ajánlom elsősorban.

2011. nov. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha van rá kereted akkor mindenképpen Lenovo ThinkPad és T széria. Most lehet hogy leszek ugatva hogy az nem jó, de aki azt mondja hogy nincs a top -ban az hazudik. Nagyon egyszerűen indokolható: 1. Melyik gyártó melyik laptopszériájának űrbevitelét és ott annak használatát engedélyezte a NASA? Lenovo ill. IBM ThinkPad. 2.sok embert ismerek akinek ilyen van pl cégnél ilyen a céges laptop és kifogástalanul működik napi 24óra használatban a hét 7 napján, mindenféle túlmelegedés és egyéb tünetek nélkül.

Egyesek hülyeségnek tartják a vízálló billentyűzetet,de aki már borított a gépbe akármilyen folyadékot és ment tönkre tőle a gépe tönkre az biztos hasznosnak találja. Szerintem hosszasan ecsetelhetők az előnyök és természetesen mindennek van hátránya is, de szerintem a Lenovo gépeknél most nem nagyon van strapabíróbb megbízhatóbb cucc.

2011. nov. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom mindenkinek a valaszat! Nagyon hasznos mindegyik.

Leirom, bennem milyen kep el a markakrol (sajat es masok velemenye alapjan):

Apple: szuper, de draga

Acer: sokan szidjak, sokan dicserik, szoval nem tudom

Asus: altalaban dicserik, ajanljak

Dell: sokan szidjak, de szerintem megbizhato marka

Fujitsu, F-Siemens, Samsung, Sony, Toshiba, Lenovo, MSI, HP: nem ajanlott

Az a baj, hogy az egyes markakat valaki nagyon jonak tartja, masvalaki meg kerulendonek... Nehez donteni.

Az is igaz, hogy a markakon belul is vannak jol ill. kevesbe jol sikerult szeriak.

Acer Aspire 8,9 colosat hasznaltam, 1G mem, meg voltam vele elegedve, de tonkrement az akksi +mar nem eleg eros (3 eves).

Jelenleg ugyancsak egy 3 eves gepet hasznalok, Dell Latitude E6500, de mar ez is keves, ill. bohom nagy, nehez, es melegszik.

A kerdesem celja az volt, hogy legalabb markara le tudjam szukiteni, milyen gepet erdemes venni...

Acer, Asus es Dell gepeket nezegettem, de meg igy is sok tipus johet szoba.

Parameterek:

13-14 col. Ahogy Boborjan mondana: Se tobb, se kevesebb.

Lehetoleg 1,8 kg-ig. Fontos a hordozhatosag, lehetoleg minel keskenyebb legyen.

4 gigatol kevesebb memoriat nem szeretnek.

Proci Intel Core i3-i5.

320 Gb HDD eleg (de nem baj, ha tobb...)

Ar: 150ezer korul mar lehet venni ilyen Acert, de ha biztosan tudom, hogy megbizhatobb egy masik marka vagy szeria, akkor 200-260-ig szanok ra.

Amiket neztem:

Dell Vostro 130,131

Dell Latitude E4310

Acer Aspire 4752

Acer Aspire 3750

Acer Travelmate 8372

Asus U36SD-RX

esetleg Asus EEE PC 1215 (12,1 colos)

2011. nov. 16. 13:27
 8/14 anonim ***** válasza:

A Toshibát nem tenném a nem ajánlottba!

Elég jó gépeket gyárt. (Tapasztalat!)

2011. nov. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 busi válasza:
Toshibaja volt egy ismerosomnek, es eleg sok baja volt vele. De persze ez lehet kiugro eset is. En ajanlottba tennem a mac book pro-t es a mac book air-t is. Nalunk a cegnel sokat hasznalnak es jo hasznalni oket. Habar szerintem az oprendszer miatt kar venni. Egy linux siman tud ugyanolyan jo lenni.
2011. nov. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Toshibarol egyaltalan nincs tapasztalatom, de masok regebben nem tartottak annyira jonak, ha jol emlekszem. Ezert is lepodtem meg, hogy mostanaban, mikor intenziven elkezdtem nezni az aktualis gepeket es velemenyeket, nagyon sokan kifejezetten pozitivan nyilatkoztak rola, igen megbizhatonak tartjak. Szoval ugy nez ki, meg kell valtoztatni az eddigi benyomasaimat... :P
2011. nov. 30. 23:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!