Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék egy erős pc-t...

Szeretnék egy erős pc-t nagyon erős videókártyával, mivel szeretném egyszer korunk játékait maximális felbontásban élvezni, miket ajánlotok, cakkpakk mennyi egy új gép?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy jó dell laptopom van, de szeretnék egy jó asztali gépet is, leginkább játszási célokra. Az eddigi gépeim mindig egy generációval le voltak maradva a kortól.

Szeretnék végre egy olyan gépet, amin gond nélkül lehet tolni maximális felbontásban egy GTA4et, vagy akármi.

Nem vagyok túl nagy szaki a PC világában, ezért is kérek tanácsokat.

Körülbelül mennyibe kerül venni egy új gépet? Egyben, vagy részenként érdemes megvenni? Mire figyeljek?



2012. ápr. 30. 16:03
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
vagyis az utolsó előtti
2012. ápr. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Mit jelent az overlock?
2012. ápr. 30. 17:03
 13/27 anonim ***** válasza:
a proci órajelének megemelése
2012. ápr. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
És az órajel micsoda?
2012. ápr. 30. 19:21
 15/27 anonim ***** válasza:

pl. adott egy 4 magos 4ghz órajeles proci

ez azt jelenti, hogy egyszerre 4 szálon képes dolgozni, az órajel pedig a sebessége, amivel a műveleteket végzi.

2012. ápr. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

A másik, olvasom mindig, hogy valaki az intelre, valaki az AMDre esküszik. Honnan ez a megosztás, melyik a jobb?


A belinkelt gépeknél zöldbe fölé van írva, hogy az alaplap már tartalmaz videókártyát. Az micsoda? Valami egyszerű kis kártya?

2012. ápr. 30. 19:42
 17/27 anonim ***** válasza:

Azok az un. integrált videókártyák, tekintve, hogy neked játékra kell nem számít, hogy ott van-e vagy nem mert ha raksz bele egy rendes kártyát akkor az kikapcsol.

Az amd és intel pedig lévén a két legnagyobb gyártó mindig az adott időszak és rászánt pénz szabja meg melyik a legjobb szerintem.

Mostanában pedig játékra ilyen 25-40ezres kategóriában az amd-s procik nagyon jók tudnak lenni, viszont ha az ember már ennél is többet akar költeni processzorra az intel procik jobbak játék szempontjából (legalábbis netes tesztek/fórumok alapján mondom ezt :D egyszer már leszóltak, hogy intel fanboy vagyok xD).

Mint írtam az i5 2500k nevű procit, ez már egy kicsit jobb mint amire szükség van annak tekintetében, hogy ha majd pár év múlva veszel egy új videókártyát, hogy továbbra is a maximumon tudj játszani még elégnek kell lennie, ellenben akár 20ezer forintot is lehet spórolni ha pl. egy amd fx 4100/6100 at veszel amik még mindig elegek.

2012. ápr. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Még utólag hozzá tenném, hogy ez személyes tapasztalat, hogy nekem ez jött be jobban, egy amúgy tökéletesen jó videókártya (hd 7850 amit ajánlottam én is illetve más is itt) mellett egy talán picit a kelleténél erősebb processzor.
2012. ápr. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Amúgy nekem áfával nem kell számolnom, cégen keresztül vásárolva az jóváírható :)
2012. ápr. 30. 19:53
 20/27 anonim ***** válasza:

Akkor sokat spórolsz :D ugyan mint írtam a processzor rajtad műlik milyen kell (ehhez persze más-más alaplap is tartozik de linkeltünk már be kettőt, egy másik fórumozó intelre és amdre is) de pl. néztem is mikor én vettem, hogy egy sapphire hd7850-en kb. 13ezer forint az adó...

Viszont így talán beleférnek drágább dolgok is, mint pl. videókártyának egy hd7870 (~20ezer forinttal drágább mint kisebb testvére de áfa miatt a kisebbik áfás ára körül lehet) valamint így talán belefér egy ssd is (ami játékoknál arra jó, hogy pl. nagyjából "eltűnnek" a töltőképernyők mivel gyorsul a rendszer).

2012. ápr. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!