Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan csinálja a számítógép...

Hogyan csinálja a számítógép és a számológép a randomitást/véletlenszerűséget? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor hagyatlkozik a számítógép és a számológép a randomitásra (véletlenszrűségre). Pl. Aknakereső (Hova tegyem az aknákat?), Programok elején bejövő "Tipp" albak (Melyik tippet adjam ki?), vagy sok internetes oldalon a "Véletlenszerű oldalra ugrás" gombot megnyomva.


A számológépeknél is (a jobb fajtáknál), amikor megnyomom a "Random" gombot, kiad egy véletlenszerű, 0 és 1 között lévő 3 tizedesjegyű számot.


DE HOGY CSINÁLJA?


ISMEREM A CPU MŰKÖDÉSÉT, ÉS ENGEM AZ ÉRDEKELNE, MILYEN ELEKTRONIKA VAN EZEKBEN A GÉPEKBEN, AMIVEL EZT A MŰVELETET VÉGZIK?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2012. máj. 20. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Úgynevezett álvéletlen számokat generálnak.


[link]

2012. máj. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1.: Köszönöm szépen, de van erről magyar oldal? Elolvasnám azt is szívesen! :D Az angolom nem a legperfektebb. :P
2012. máj. 20. 17:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem nagyon találtam magyar leírást, de találtam egy hozzád hasonló érdeklődőt, akinek egész jól elmagyarázták:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..

2012. máj. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A véletlen számokat algoritmusok generálják matematikai műveletekkel !


[link]

2012. máj. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Random jel generálás a zajszint alapján...:D

Igaz, ez tényleg csak ál-random.

De a számológépben biztos nincs zajszint-mérő! Akkor az valamilyen bonyolult áramkörrel végzi a véletlenszerűséget? Én olyat keresnék. Vagy az is egy beépített számsorozat alapján? Akkor az is ál-random, de még hogy! :O

2012. máj. 20. 17:59
 6/7 A kérdező kommentje:

3.: Amit küldtél, az érdekes, de nem hiszem, hogy a számítógép ezzel végzi a randomitást. Hogy miért?:


"Gyorsrendezés véletlenül generált felosztó elemmel...(2. Egyébként) választunk egyenletes eloszlás alapján egy felosztó elemet."


Ez ellentmondás. Ha választunk, az már nem lesz véletlenszerű ("random"). Ráadásul a számítógép hogy választ ki n elemből egyet? Hát a randomitást alkalmazva. De azt hogyan csinálja? :D

2012. máj. 20. 18:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Kiindul például az éppen adott időpontból képez egy számot, majd osztásos-szorzásos módszerrel kiad egy maradékot. Ezt esetleg még átváltja, de ez már részletkérdés.
2012. máj. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!