Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápegységnél mik a normális...

Tápegységnél mik a normális feszültség értékek?

Figyelt kérdés

egy Codegen típusú (nem a régebbi "gagyibb fajta",bár tudom hogy nem túl megbízható) tápom van. egy 4 magos amd procit hajt integrált vga val (nem eszik túl sokat így..kb 200watt lehet az össz fogyasztás, 400as táp)


+12volton normális ha 13 hoz közelít az érték?


végeztem egy Everest stabilitás tesztet, és 12.80-12.99 között mozgott az érték.. annyira nem vagyok jártas ebben a témában hogy ez még elfogadható-e vagy túl sok...


tapasztaltabbak véleményét várom! Köszönöm előre is! :)



#tápegység #feszültség értékek.
2012. jún. 5. 11:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Codegen most se gyárto jó tápokat

söt valamikor régen volt egy jobb tipusa amire ráfoghatad hogy elmegy

de most nem igazán lehet ráfogni

ha nem terheled gépet sose nagyon akor nem muszáj tápot cserélned de még akor sem ártana

mindenesetre ha hiba lép fel akor mindég tápodal kezd a tesztelést (masik jobb tápra csere hogy ugy is fent ál e)

Amugy elég nagy ingadozásnak látszik...

2012. jún. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
nekem volt sok Codegen tápom, sose gyilkolt még :D nem szoktam kihajtani a lelkét is :) amúgy a gép atom stabil.. szóval úgy nem lehet észre venni rajta hogy ezek az értékek sokak lennének számára. de fogok a közeljövőben egy minőségibb tápot venni. nem szeretném kinyírni a konfigomat. jobb a biztos :)
2012. jún. 5. 12:06
 3/15 anonim ***** válasza:
Az alkatrészeknek elvileg el kéne bírniuk. Persze hosszútávon csökkenhet az élettartamuk. Mondjuk 7 évről 6-ra... A 0,2V ingadozás rosszabbul hangzik. A proci feszültségénél ez a kb 2% változás már fagyást okozhat. Persze ott az alaplap segít a stabilizálásban, de ha túl nagy energiát kell az alkatrészeknek elnyelniük, az sem jó, jobban melegednek, a kondenzátorok előbb halnak. Viszonításképpen egy Coolermaster táp 12V-ja 12.03-12.05V között "változik", akár terhelés nélkül, akár játék közben (i3-2100+6850).
2012. jún. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát lehet igazad van. én is kicsit soknak érzem ezt a majdnem 13 voltot. sose szoktam megtartani 1 alkatrészt sem 6 évig.. max 2-3 szóval az hogy csökken az élettartama nem annyira izgat :D a proci fix 1,2 voltot kap (biosban beállítva) 1,4 lenne a gyári érték. de mivel egy propus magos amdről van szó elég neki ennyi. ezt tartja is. 1.2-1,23 között ingadozik max agyon terhelve is.. semmi más nem ilyen nagy csak a +12voltos ág. a +3,3as se indadozik ennyit. az 3.28-3.30között van
2012. jún. 5. 12:11
 5/15 A kérdező kommentje:
mármint úgy értem hogy nem ingadozik annyira, hogy nem kap túl nagy értéket alapból sem.
2012. jún. 5. 12:14
 6/15 anonim ***** válasza:

+12volton normális ha 13 hoz közelít az érték?

MIVEL MÉRTED?

2012. jún. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Everest Stabilitás Tesztel mértem. Sajnos nincs Multiméterem hogy pontosabb értékeket tudjak közvetlenül a MOLEX csatlakozókból :)
2012. jún. 5. 12:36
 8/15 anonim ***** válasza:

AKKORT JÓ

márt mind az érték

2012. jún. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm a válaszokat!. de azért hamarosan cserélek tápot! :) a biztonság kedvéért :D
2012. jún. 5. 12:46
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha nincs megterhelve a táp akkor a codegány is jó:))
2012. jún. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!