Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A BIOS-ban lévő elem meddig...

A BIOS-ban lévő elem meddig használható, ill. honnan tudom biztosan, hogy azt kell-e cserélni adott esetben?

Figyelt kérdés
2009. júl. 5. 16:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Én minden egyes nagytakarításnál cserélek, amikor valami új kerül a gépházba, vagy ha újrakell pasztázni a ventillátorokat.

Nekem 20%-os procihúzás van és 15-15% memória és wga tuning, szóval nem szeretném ha elfelejtené amiket belepötyögtem...

De tapasztalatom szerint 4 évente nem árt elemet cserélni.

(Nincs valami batár nagy ára)

2009. júl. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, azért az enyhe túlzás, minden nagytakarításnál cserélni.............Az én régebbi gépemben már legalább 6 éve ketyeg, egyenlőre nincs vele baj.........
2009. júl. 10. 13:31
 13/19 anonim válasza:
Nem kell azt 3 évente cserélni az enyémbe 10 éve kotyog ugyanaz és most kezd előjönni amit mondtatok
2011. okt. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
A lítiumion-technológia a nevét onnan kapta, hogy a töltés tárolásáról lítiumionok gondoskodnak szóval ha lítiumos elem van az alaplapodban akkor az töltődhetne de hogy kap e áramot azt nem tudom sztem max 1nagyon picit
2012. jan. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Én is kérdezek inkább: Lehetséges az hogy a gépem sziránázott mint állat bootolásnál, aztán meg ujraindult. Erősen haldoklott. Minden mindeggy alapon cseréltem benne elemet most meg nem csinálja (legalábbis egyenlőre) Lehet hogy gyenge volt az elem. Igaz 10 éve az volt benne... Én sem hinném hogy az elem miatt, de furcsa egybeesés tényleg lassan egy hete volt az elemcsere és nem szirénázik azóta, azelőtt meg 1-2 naponta sőt már már be sem tudtam indítani. Köszi a véleményeket. egyébként Proci 1,7Celeron alaplap: Asus P4B533
2012. aug. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Attól, mert Lithium a technológia, még nem lesz tőle Lithium-Ion akkumulátor. Ezek Lithium elemek, nem tölthetőek. Maximum picit felfrissül pár hónapra, ha kap kis tuningot pár mA házilagos nyüstöléstől, de ez értelmetlen. Vannak leírások, de én nem javaslom. Ami még a bios defaultnál bekavarhat, ha a windows igényelt egy átkapcsolást a SATA üzemmódnál. Amennyiben az nem default volt, és default esetében pont a helytelen beállítás alakul vissza, akkor nem indul el a windows. Ekkor szükséges lehet a sima defaulttól elétrő beállítást mégis visszaállítani.
2013. jan. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én pl.rákötöttem egy mini ventilátort is és +4 ledet és tavaly egy szarvasi 6 személyes kávéfőzőt inverterrel. Így bírja már 3. éve a laptopomba.:-) Viccet félre, 6 évente cserélni kell, de az életem első PentiumII Compaq deskpro EN gépembe 1998 óta nem volt cserélve és még jó benne a lítium gombelem.
2014. nov. 3. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Nekem a gép nem nagyon akar magától továbbmenni az alaplap indítóképén, és mikor csak elindítjuk, az idő mindig 2002. jan 1. valamikor este háromnegyed 11 körül van. Létezhet, hogy az elem lemerült, és új kéne már?

(Igencsak régi a gép)

2016. jan. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Nekem egy hp 7900 descopom van es 163-as hibat irt ki, amihez azt mindta, hogy valami valtozas allt be a konfiguracioban es vagy el lett allitva az ido, pontosabban azt mondta, hogy elveszett a beallitas.

Kicsereltem az elemet es mukodott defauld beallitassal.

2017. jan. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!