Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Belső HDD vásárlással kapcsola...

Warden93 kérdése:

Belső HDD vásárlással kapcsolatban kapcsolatban szeretném a véleményeteket kikérni?!

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagy PC szaki, ezért egyrészt szeretném a véleményeteket is kikérni, hogy ki milyet venne, plusz, hogy mi a kettő között a különbség ? Kisebb miért drágább a nagyobbnál? Ugyanazokban a boltokban is 6.000-7.000 az árkülönbség.


[link]


[link]


2012. jún. 28. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Márkailag WD vagy Seagate. Ha nagyon lenne pénzem Hitachi. Ami WD-nél Blue jó, Seagate-nél Barracuda-széria nagyon is. 7200rpm legyen mindenképp, ha játékokat is akarok rajta tárolni pl. A gyorsítótára meg 16MB-64MB legyen, a gyors másolás miatt. SATA2 csatlakozójú minimum.


A kettő közt a különbség gyakorlatilag a méret. Mindkettő WD Caviar Blue, ami jó minőség. 8MB cache nem sok, de IDE-n nem is várhatunk sokkal többet, max. csillagászati árakért.

2012. jún. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

De miért ilyen kicsiket? Itt van jobb:


[link]


De Caviar Black 500GB a profi, hasonló árban.


A WD Caviar szériában 3 típus van, 3 árkategóriával.

A Green a gazdaságos, olcsó, lassú, kevésbé megbízható.

A Blue a középút, a Black pedig a gyors, drága.


Mivel fontos adatok lesznek rajta, érdemes többet költeni és Black verziót venni.

2012. jún. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Uh, nekem 2 IDE foglalatom van alaplapon, sajnos nem tudom, hogy SATA-s van-e, de ha mutatnátok egyet, megmondanám
2012. jún. 28. 14:06
 4/7 anonim ***** válasza:
2012. jún. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szimpla adatbázis hiba lesz, telefonon érdeklödve minden bizonnyal más árat kapsz rájuk. Itt semmi nem indokolja hogy a kisebb legyen a drágább, hogy egyik akciós az sem lehet, mert túl nagy az árkülönbség.

Ráadásul 19-21 körül 500GB SATA3 merevlemezt kapsz, jobb döntésnek tünik. Természetesen csak akkor ha sata csatlakozóval ellátott alaplapod van, ha csak ide csatolós akkor maradnak az ide-s meghajtók.

2012. jún. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Semmi gond, ha nincs, ez kell neked:

[link]

2012. jún. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Egyelőre 80 gigás vinyóm van, hamarosan lehet gépcsere lesz, majd akkor meglátom :) Bár nekem elég a 250-es, ritkán torrentezek.
2012. jún. 28. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!