Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tehetek ezzel a zavaró...

Mit tehetek ezzel a zavaró hangal?

Figyelt kérdés

Van 1 Asus EAH4850 512MB-s kártyám.

a Smart Doctorban beállítottam a hőfokokat és a ventillátor gyorsaságának mértékét (alap beállítás).

Szoval van néha hogy amikor kis fordulat számon megy elkezd csikorogni mint a fém a fémen és ilyen fül süketítő hangot ad ki a venti nagyon magas hangmagasságú hangot ad ki ami sipítozik.



Ez nem is lenne baj mert általában olyan fordulaton van amin nem zörög és alig hallani szoval csendesnek mondhatü.

Viszont vannak játékok akik kicsit jobba n megterhelik akkor ugye jobban melegszik. Tehát több hűtést igényel.

Amikor a ventillátor max fordulaton megy(90-100%) akkor elkezd a venti dübörögni mint valami mosógép és rezeg az egész gép.

Hűteni hűt mert nem sokáig csinálja mert lemegy a hőfoka és lejebb megy kisebb fordulatra de amikor felmelegszik elkezd hangosan zúgni dübörögni.


Mit tehetek?



2012. júl. 20. 03:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Referencia hűtés? Mert az alapból is hangos, meg már régi is a 4850, ezalatt csak romlott...

Sok mindent nem tudsz csinálni vele, hűtő csere. De egy normális hűtés sem olcsó.

2012. júl. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

megvan a hiba letört a légkavaró 1ik lapátja :/

nem is szedem szét megakartam olajozni de közepes fordulat számon semmi baja meg normálisan megy ha ujjal emg pörgetem kikapcsolt állapotban

a propeller vhogy letört nem tudom hogy hogyan majd cserére kerül 1 uj kártyára inkább mert már 1 éve csíkoz meg villog ha magas a hőmérséklete

2012. júl. 20. 14:27
 3/3 A kérdező kommentje:

igen gyári hűtő

de nekem az alap hangjával nem lett volna bajom mert fülesel játszom nem halaltszik annyira de igy dübörög kb 1-2napja de már tudom mi a baja ezen ne mtudo ksegíteni :/

2012. júl. 20. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!