Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítástechnika guruk!...

Számítástechnika guruk! Kérdés: Van egy gépem otthon amit csak akkor használok ha nem viszem haza a laptopot. De elég lassú már szegényke. Érdemes lenne még rajta valamit húzni ram? Videókártya? , segítene még rajta valamit?

Figyelt kérdés

Csak filmnézésre és netezésre kell. Tudom hogy szutyok egy gép de inkább hazaviszem a laptopot mindig minthogy 50ért vegyek egy használt konfigot bár lehet hogy az lesz ha nem lehet ezen már segíteni. Értelmes válaszokat kérek. És leginkább azt hogy a sok gyenge láncszem közül mi a leggyengébb? :D


AsRock p4v88+

Intel Pentium4 3.00GHz

1gb Ram:

-512 MB PC3200 DDR 200 MHz

-256 MB PC3200 DDR 200 MHz

-256 MB PC3200 DDR 200 MHz

nVIDIA GeForce FX 5500



2012. szept. 6. 23:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A VGA-at nem ismerem, de ha jól gondolom akkor az a weakspot-ja a gépnek. :)
2012. szept. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

szia.


inkább egy használt konfig 50-ért. mint mindent ezt is fel lehet újítani, végül is.

A 478-as tokozású alaplapnak már azért korlátoltak a bővítési lehetőségei.


ez még a DDR I memeóriás. Ha most azt mondom, vegyél bele 4 db 1GB ramot, meg egy másik videókártyát ami ugye AGP foglalatú.. Nem igazán jönne ki árban jól, és még mindig nem lenne egy elfogadható gyorsaságú számítógép.

2012. szept. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

szétnézek vaterán milyen használt videókarik meg ramok vannak. lehet lökök bele 2 gb ramot meg egy erősebb vga-t aztán ha nem ér semmi akkor cserés minden.

2012. szept. 7. 00:12
 4/14 anonim ***** válasza:
Vigyázz a vaterával a memóriát illetően. Vettem én már ott hibás memóriát. Kérj mem-test program eredményt az eladótól, hogy futassa le a memórián. Az kimutatja, ha sz.ar a modul.
2012. szept. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

ezek ütnének rajta valamit?

[link]

[link]

vagy már az alplap se bírja a terhelést?

2012. szept. 7. 00:57
 6/14 A kérdező kommentje:

vagy ez:

[link]

2012. szept. 7. 01:03
 7/14 anonim ***** válasza:

[link]


memória ok, de mint írtam, teszteltesd le, nehogy sz.art vegyél. :)

2012. szept. 7. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én abba a gépbe már egy forintot nem ölnék.

Itt egy használt, jó alkatrészekből felépített (már maga a Poseidon ház is elég kellemes látványú és minőségű kukckó, tesómnak is olyan van). Igaz ez sem új darab és elavult szegény, de azért igen komoly előrelépés lenne asztali fronton. :) Az eladó leírása szerint megkímélt állapotú, törődött vele rendesen.

[link]


Ez sem megvetendő darab (hasonló tudású, minőségű, mint a fenti kjevesebb RAM-mal, de valamivel erősebb és tuningolhatóbb procival):

[link]

2012. szept. 7. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez sem lenne rossz, de a CPU már cserélendő (szerencsére az alaplap támogatja a Phenom II X4 és X6 procikat is). Bár a RAM itt is csak 2GB DDR2, így le is alkudnám max 35k-ra!

[link]

2012. szept. 7. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Csak filmnézésre és netezésre kell"


Ez a konfig tökéletes ezekre a célokra,sőt túl jó is,még játékra is lehetne használni,persze nem csúcsgrafikájú játékokra kell gondolni


Eszedbe ne jusson venni egy másik számítógépet,felesleges lenne


Nem azért lassú a géped mert annyira gyenge lenne,éppen ellenkezőleg,a te gépednek villámgyorsan kéne betöltenie mindent,nemrég pofoztam helyre egy olyan gépet ami fele annyit sem tudott mint a tiéd mégis villámgyorsan lehetett rajta böngészni.A tiéden még a videószerkesztés is gyors könyedelmes lenne


Na de térjünk a lényegre.A géped lassú mert valamilyen hardveres vagy szoftveres gond áll fenn.Ezt így látatlanban sajnos nehéz megállapítani így én első lépésként egy alapos vírusírtást javasolnék,legalább két különböző vírusírtóval ha lehet(De ne egyszerre legyenek fenn mert az bekavarhat a rendszernek)


Milyen operációs rendszert használsz egyébként?

2012. szept. 7. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!