Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ti milyen gyakran és hogy...

Ti milyen gyakran és hogy takarítjátok ki belül a gépet (házban a portól)?

Figyelt kérdés

2012. szept. 16. 10:05
 1/3 Bence Kocsis ***** válasza:

Ez sok mindentől függ...


Ha egyszerű a gép, amiben nincs ventilátor, max a processzor és a táp forog akkor ritkábban kell...


A komolyabb gépek tele vannak ventikkel, ami ugye beszívja a port, ebben az esetben gyakrabban kell porolni. Az újabb hátakban, a benemeti helyeknél porszűrő van, de azért így is bejut a por. Ez mindenkire rá van bízva milyen gyakran takarítja... De azért oda kell figyelni, meg ne egye a por a gépet. Én úgy vagyok vele, hogy 1-2 havonta szétszedem és befújok levegővel...

2012. szept. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 algopirin ***** válasza:

Legegyszerűbb sűrített levegővel, egyéne válogatja mikor, én pl. mikor már áthúznak a kondik az alaplapon a "porcicáktól" meg a nikotintól bár egy szint felett már inkább szigetel :)

Levegős kifújásnál viszont érdemes oda figyelni nem túl jó ha a sűrített levegő meghajtja a ventillátorokat mert ugye az egy motor amit ha meghajtasz akkor akár generátorként is működhet visszafelé, azokat célszerű kiakasztani addig valamivel.

2012. szept. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem. Porszűrőm sajnos nincs egyik ventinél se, akkor olyan 3 havonta majd tisztogatom. :)
2012. szept. 16. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!