Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel i3/i5-höz keresek ATX...

Intel i3/i5-höz keresek ATX alaplapot az alábbi kritériumokkal. Mit érdemes venni?

Figyelt kérdés

Ismertebb gyártó terméke érdekel, ami megbízható. Nem akarok vagyonokat költeni alaplapra, de gagyit sem akarok venni...


Azt sem tudom, hogy melyiket érdemes: van H67, H67, P68... ezek között mi a különbség?


A darabszámok minimum mennyiségek, nem baj, ha több van rajta:

USB 3.0 - 2 db,

USB 2.0 - 6 db,

PCI-E 3.0 - ? db

PCI-E - ? db

LAN

i1394 (Firewire)

7.1 hang,

HDMI

DVI (ha van olyan, amelyik 2×-es DVI-t támogat, megköszönném)

e-SATA,

SATA - 3 db

előlapra kivezethető USB 3.0 és 2.0,



2012. nov. 23. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Mégis milyen cpu-hoz kell és milyen árban?
2012. nov. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Komplikato ***** válasza:

Szerintem még mATX-ből is inkább z77 chipset, mint a fenti régiek.


"PCI-E 3.0 - ? "

Ez meg processzor függő, mert abban van a vezérlő, tehát ehhez nem csak új chipset dukál, de még Ivy Bridge processzor is.

2012. nov. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Komplikato ***** válasza:

Ha nem kell tuning, ez itt egy H77-es lap, 20.900 körül:

[link]

[link]


Ez meg egy B75-ös Asusu 15.150-ért:

[link]


Asrock Z77-es 23.887-ért:

[link]


És egy Asus lap:

[link]

Na és igen, ez ennyivel drágább. Szvsz az Asrock lapjával sokkal olcsóbbért semmi baj.


Most nézem egyiken sincs Firewire. Érdekes, régen 15K felett szinte mindenre raktak, az eSata és USB3 miatt nem nagyon használják már. Mihez kell, digitalizálóhoz?

2012. nov. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Komplikato ***** válasza:
Oké, nem én vagyok hülye hozzá. Megnéztem külföldi árkeresővel és az egyetlen lap amin nem régi a chipset, van rajta USB3 és Firewire ÉS mATX, az az Intel saját Q77 chipsetes lapja. Nincs más. Vagy régebbi chipsetek vannak, mint a H67 és társai.
2012. nov. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Komplikato ***** válasza:

Ő az:

[link]

120 euro + szállítás.


Viszont van egy jó hírem is, két DVI és egy HDMI van rajta, az összes többin nem láttam ilyet. Cserébe drága, tuti megbízható viszont.

Intel media Series DQ77MK

Itthon elég drága:

[link]

2012. nov. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi az tippeket.

Úgy néz ki, hogy i3 3225-ös proci lesz, később lehessen bővíteni, ez fontos.


Egyébként igen, akarok rajta digitalizálni, ilyen a külső digitalizálóm csatlakozója.

2012. nov. 23. 19:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán jó, ugyanis 35K körüli árán kapható, inkább egy i5 és egy olcsóbb alaplap, 6X-os sorozatból kapsz olyat ami az igényeidnek megfelel leszámítva hogy, nincs pci-express 3.0 amit mondjuk egy hd7970 sem használ ki(2 vagy 3 mindegy).

Szóval szerintem jobban jársz vele ha veszel egy i5-öt és egy olcsóbb lapot, az integrált videóvezérlőt használnád?

2012. nov. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!