Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sony Xperia U okostelefonomat...

Sony Xperia U okostelefonomat nem ismeri fel a számítógépem, pedig már több mindennel próbálkoztam (részletek lent). Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

A gép op. rendszere xp, amikor csatlakoztatom a telefont, az Új hardver varázsló 'MTP Device' néven ismeri fel, de a szoftvert nem képes telepíteni. Utánaolvasás után letöltöttem a Sony PC Companiont, aztán próbálkoztam -ismét az Új hardver varázslóval- a 'haladóknak' telepítés során a Companiont tartalmazó mappát megadni keresési helyként. Nem jött be. Ezután megpróbáltam a Companion által felkínált csatlakoztatást, mindent az útmutatás szerint csináltam, de a végén 'nem tudott kapcsolódni a telefonhoz'.

Úgy látom, mostanában sok a hozzám hasonló új Xperia U-tulaj, kíváncsi vagyok, rajtam kívül találkozott-e még valaki ezzel a problémával...ha igen, remélem megtalálta a megoldást, és megosztja velem. :)



2012. dec. 22. 20:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit akarsz rajta csinálni. Az új Android rendszerek (sajnos) már nem mass storage-ként, hanem MTP-ként csatlakoznak. Az MTP a májkrémszoft által kidolgozott hülye protokoll. Windows media player-rel tudsz audio és video fájlokat küldeni a telefonra.

Ha rendesen adatokat akarsz továbbítani, inkább használj FTP-t.

2012. dec. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Azt írják egy külföldi fórumban, az eszközkezelőn keresztül kell illesztőprogramot frissíteni, ott kell megadni neki a C:\Program\Sony\Sony PC Companion\Drivers mappát, így menni fog.
2012. dec. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló: legfőképp médiafájlokat szeretnék áttenni gépről telefonra. Megkérdezhetem, mi az FTP? Lehet, hogy nagyon alap, de ennyire nem vagyok benne a témában...:)

Kedves 2. válaszoló: én a Sony fórumán olvastam egy hasonló problémát, lehet hogy ugyanarról beszélünk. Ezt a keresési hely megadása dolgot én is kipróbáltam, d illesztőprogramot nem frissítettem, mert nem tudom, ez igazából mit takar...lehet, hogy ez volt a baj?

Köszönöm az eddigi válaszokat :)

2012. dec. 22. 21:38
 4/14 anonim ***** válasza:
Nyugodtan frissítsd illesztőprogramot, bajod nem származhat belőle ebben az esetben, max. továbbra sem működik, de akkor majd kitalálunk mást.
2012. dec. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Rendben...de akkor pontosan mit kell frissíteni, és hogyan?
2012. dec. 22. 21:47
 6/14 anonim ***** válasza:
Megengeded, hogy egy idegen (én) irányítsa a géped? Másnak is javasoltam az illesztőprogram frissítését, de nem próbáltam működik-e. Megoldást is könnyebb volna keresni, ha látnám a rendszert.
2012. dec. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Hali! Nekem is ugyanez a problémám! Neked sikerült megoldani? Ha igen hogyan?
2013. jan. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Nelli86 válasza:

Sziasztok,

Nekem sem sikerült csatlakozni, viszont egy másik felhasználó ezt a programot ajánlotta:

Wondershare MobileGo for Android

Ezzel azonnal csatlakozik.

2013. ápr. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8!

Csak fizetős...

Minimális nehézséggel megoldható a működés azoknál akik valami ok miatt leragadtak az XP-nél, a Windows7 meg már alapból felismeri.

2013. ápr. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokáig bajlódtam vele aztán egyik nap már elegem lett belőle és addig nyomkodtam míg jó nem lett :D

Menü - Beállítások - Alkalmazások - Fejlesztés - és ott ki kell pipálni az USB-hibakeresés-t és akkor már felismeri rendes driverként a gép a telefont 1 kis idő után legalább is nekem, telepíti magát beadja a varázslót is és akkor már mindent lehet rá húzni képeket, zenéket...

Remélem tudtam segíteni :)

2013. máj. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!