Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az normális-e, hogy egy...

Az normális-e, hogy egy gigabyte 8600gt-nek kevesebb cpu erőre van szüksége ugyanahhoz a grafika futtatásához, mint az Asus GTX650Ti-nek?

Figyelt kérdés

Mert ugye F1 2012-őt futtatok 1440x900-ba, és az asus, hogy rendesen fusson ne szaggasson ugyanabba a (cpu load line claibration, digi+vrm stb.) grafikába fel kell húznom a cput-t ezekkel amit zárójelben írtam.

És az asusnál a cpu hőfok 70-80 fokig fel meg, míg a 8600gt-nél 65-70 a max. Szóval nem értem.Ugyanabba a cpu(pl. power saving) alapállásba szaggat a 650TI-vel, de mint modntam a 8600 gtv-el nem.

igaz, hogy rajta volt a 8x-os mintavételezés, míg gt-nél csak 2x-es.


De letesztelem tök egyforma beállítással.



2013. jan. 12. 07:52
1 2 3 4
 1/31 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

És tök egyformánál is ugyan az van?

.

ez még magában így nem volt sok

.

processzort nem irtad (típúsra pontosan)

.

mivel enyire melegszenek jó lene tudni pontosan tápegységet Típúsra! (tehát nem! csak márka és Watt)

.

gépházat, van e venti bene 2 hogy húzat legyen bene, vagy legaláb normális szelös gépházrol van szó vagy teljesen zártról

.

azonos beálitásokról meg fotó kéne vagy mind leirni hogy mit értesz alata

mert 8600 sok olyant nem támogat amit 650Ti igen

F1 2012 meg igen csak gépigényes játék

vagyis jobb videokártya adotságáit valószinü kihasználja

és ha gyenge a procid akor nemtudja az erös videokártyát kiszolgálni

2013. jan. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Ház alsótápos, chieftec 500watos táp, ventik ok, hűtés freezer- nem egy nagy durranás,de azért nem rossz hűtő.

+ megbolondítja a kormány vezérlését a gtx 650 ti.Elcsavarja az erőhatásokat.

2013. jan. 12. 09:09
 3/31 A kérdező kommentje:

Annyit kiegészítenék, hogy egyforma beállításnál, egyformán fut - úgy lőttem be, hogy még a 8600gt is elbírja azt a szintet.


Most a gond leginkább azzal van ha húzom a procit meg egyebet, de ez csak gyári túlhajtás(power saving, normal, performance mod) akkor csavarja el a a kormányt a gtx 650TI, de érdekes ugyanúgy húzva a 8600 gt-vel nem b@szt@tja a kormányt.Vagy a gtx a ludas vagy a táp, de azt nem hiszem(külön tápcsatis a 650).

2013. jan. 12. 09:13
 4/31 A kérdező kommentje:

Bocsi az ismétlésért.


De power saving módnál(650ti) nem csavarja a kormányt, csak ha feljebb rakom az "erőt". Érdekes. Kereken 10 napja vettem, már sokadjára(ez a 3.ik) cseréltek, azt gondolom,hogy valami nincs rendben az üzlettel.Igaz most olyan kártyát hoztak amit én rendeltem.Igaz nem az ünnepek között, hanem másodikán jött meg.Megpróbálom visszakérni a pénzt, vagy valami kompromisszumos megoldást keresni ha ez nem megy.

2013. jan. 12. 09:17
 5/31 A kérdező kommentje:
Fx 8120, Sabertoth 990fx 2.0, 8 giga corsair vengeance 1600mhz, chiftec!!! 500W CTG-500-80p
2013. jan. 12. 09:23
 6/31 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Táp az CTG ? vagy milyen pontosan

.

procit még mindég nem irtad:)

.

hát szép bolt lehet...

.

alaplapot se ártana még leirnod

mivel ha kormányt használsz az is közre játszhat pl.

.

ugye letörölted régi drivert és újraindit aztán legfrisebbet nvidia oldalaról feltelepit

igy csináltad nem? (tehát ne csak belenyomtad és valami régi 8600gt hez települt driverel.

.

kormány drivere is gondolom legfrisebb a gyártotól?

2013. jan. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Elvileg ez az


[link]


Az is lehet nem elég, 12V-on csak 400wattot ad le max. a többin 120wattot.

2013. jan. 12. 09:26
 8/31 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

:S

közben irtam

.

8120 nál 80 fok az nagyon rossz

.

Freezer melyike pontosan? mert ha valmi alacsony TDP re való hütö akor nem épen kéne tuningolni vele semit sem...

ilyen höfokon már sokminden károsodhat...

.

vga tól is furcsa ez a melegedés de az legalább "birja" de attól még nem ártana ha hüvösebb lene

2013. jan. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Alaplap most lett cserélve de azt másik boltból vettem, megbízhatóbb helyről. Az előző lap M5A99X evo volt, nem az volt a hibás.Csak a pénzem bánja.


Kormány frissítést még megnézem.

2013. jan. 12. 09:29
 10/31 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Táp megfelelöen van bent gépházban?

vagyis jól tud szelözni és nem fúj ki túl forró levegöt terhelve? (ha alapon is azt fúj akor gubanc van és alap járaton menyi höfokos cpu meg vga?

2013. jan. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!