Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az normális-e, hogy egy...

Az normális-e, hogy egy gigabyte 8600gt-nek kevesebb cpu erőre van szüksége ugyanahhoz a grafika futtatásához, mint az Asus GTX650Ti-nek?

Figyelt kérdés

Mert ugye F1 2012-őt futtatok 1440x900-ba, és az asus, hogy rendesen fusson ne szaggasson ugyanabba a (cpu load line claibration, digi+vrm stb.) grafikába fel kell húznom a cput-t ezekkel amit zárójelben írtam.

És az asusnál a cpu hőfok 70-80 fokig fel meg, míg a 8600gt-nél 65-70 a max. Szóval nem értem.Ugyanabba a cpu(pl. power saving) alapállásba szaggat a 650TI-vel, de mint modntam a 8600 gtv-el nem.

igaz, hogy rajta volt a 8x-os mintavételezés, míg gt-nél csak 2x-es.


De letesztelem tök egyforma beállítással.



2013. jan. 12. 07:52
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

"szerinem tartom hogy teljesen más,alaplapal kéne kiprobálni pl. egy msi 970 el

hogy fent ál e probléma kormányal és vga val netán még cpu val is

. "


Gondolkotztam, hogy asrock fatalty legyen, de prohardveren lebeszéltek, mert elvileg ez olcsóbb meg jobb tuningra.ja a feszt automatikusan állítja, lehet ez is gond a hőfoknál, nem én húzom, nem én állítgatom manulisan.


Igaz az EVo-nál megróbáltam, de nem jött be.Lehet nem lenne akkora hőfok, ha kitezstelném ,de prime 95-re meg ilyenekkre ezer évet kell várnom, mire "lesz" valami.

(bocsi a helyesírási hibákért, sietek)

2013. jan. 12. 09:53
 22/31 A kérdező kommentje:

"Akor valami patch/fix nincs? "


Figyelj, játékhoz kijött a legújabb 10 vagy 11-es.

Köszi azért a segítséget, megróbálom a lóvét visszaszerezni, vagy valami más megodást kipróbálási lehetőséget kérni tőlük, ha ez nem megy.

2013. jan. 12. 09:55
 23/31 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#19

Értem

én már lefáradtam, kicsi mobilon ezen rágodok :D

.

tudom hogy volt evo most meg sabre

.

de ez mért volt?:) evo tönkre ment?

evo val is fent ált ez a probléma?

valahogy így

ezt nem értetem iletve letem voln kiváncsi

...

játékkészitök már csak ilyenek az eredetiben keresztbe tesznek a vásárlóikal

warezban meg minden szép és jó:D

2013. jan. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Oké:)
2013. jan. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Nem volt baja sztem az EVO-nak, ugyanezt játszotta el a kártya az evo-nál is.
2013. jan. 12. 09:57
 26/31 A kérdező kommentje:

Warez meg nem hiszem ,hogy jobb mert ott írkálták, hogy vannak bizony gondok, mert ott nincs még 10-11-es patch.

Kormányhoz is keresek újabbat, hátha tallok, persze a logitech profilerben is mindent állígattam.


És csak ez az egy játék!!??? Megáll az ész:D :)

2013. jan. 12. 09:59
 27/31 A kérdező kommentje:

Vagy hátha valami amd/ati-ra tudnám cserélni, ehet azzal nem lenne ilyen probléma.


Melyik márkákat ajánlod ha amd vga-nál kötnék ki?

Shappire?

2013. jan. 12. 10:01
 28/31 anonim ***** válasza:
Játékkal kapcsolatban én először arra gondoltam, hogy ha úgy lőtted be, hogy még a 8600 gt is tudja jól vinni és egyedül az AA-t toltad kicsit fentebb gtx 650ti-vel akkor simán arról lehet szó, hogy az erősebb kártya gyengébb beállításon kevésbé van leterhelve és jobban kell így a cpu-nak dolgoznia viszont azok a hőfokok így is gázok illetve ha csak itt fordul elő az is fura o.o
2013. jan. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

"AA-t toltad kicsit fentebb "


Mi ez az AA?

2013. jan. 12. 12:11
 30/31 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=698_XU7yXEA


A második percnél világos, miket húztam fel, mindent szinte maxra, de volt, hogy félig, nem hiszem, hogy a rendszeremnek gondja van, még a vga sem biztos, mert mint mondtam csak egy játékkal csinálja.


Ja, a melegedés:

Azért lehet, mert a vga(650ti) minden a játékon belül maxra volt húzva és ugye kellett a cpu erő, a másiknál(8600gt) azért nem melegszik úgy mert ott a mintavételezés nincs vagy 2x-es és a felbontás sem 1650x1050, hanem csak 1440x900.


Azt még kipróbálom, hogy a logitech régebbi drivereket teszek fel, hátha.

2013. jan. 12. 12:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!