Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek érdemes ezzel...

Szerintetek érdemes ezzel foglalkozni?

Figyelt kérdés

Nem rég vettem egy asrock P5B-DE alaplapot. A lapra sajnos garancia nincs mivel elhagytam a blokkot és a nélkül nem lehet gariztatni. Na szóval a gond úgy kezdődött, hogy néha nem volt hajlandó elindulni a lap csak a ventik pörögtek.

Kicseréltem a lapot, hogy kizárjam a táp hibáját és sikerült is a táp hibátlanul működik. (Azóta is azt használom.) A táp egy Trust 520W -s de volt próbálva fsp és HKC tápokkal is eggyel sem volt jó hol indult hol nem.

Gondoltam valami kontakt hiba átnéztem a forrasztásokat de semmi. Kapott BIOS frissítést is de nem javult.

Félre raktam a alapot eredeti dobozában pár napra mert nem volt időm foglalkozni vele viszont tegnap elő vettem bedotam a gépbe és egy érdekes meglepetés fogadott. A gép most már bekapcsolni sem volt hajlandó. Tehát a táp sem kapcsolt be. Kipróbáltam úgy, hogy bekapcsoltam a tápot (Lap nélkül.) és rákötöttem az alaplapra de a táp rögtön kikapcsolt :/. Mi mehetett gajra a lapon. Jó lenne valahogy feléleszteni mert így csak 4GB ramot tudok használni a két slotos alaplapon és van fölösbe így 4 GB amit nem pedig jobb lenne 8GB rammal mert a 4 folyton elfogy ha nem figyelek és túl sok dolgot nyitok meg. (Újra most nincs keretem gyűjtenem kéne már egy modernebbre de most ez is elég lenne :D.)

Szóval megérné egyáltalán foglalkozni vele? Mi mehetett tönkre rajta. A kondik látomásra hibátlanok de ki tudja.



2013. febr. 24. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Tehát a lap nélkül elindul a táp és ugy rakod rá az alaplapra hogy üzemel? akkor ne is csodálkozz hogy leál :)

vagy én értem fére amit mondasz.

2013. febr. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hypno ***** válasza:

Te tudod, hogy mennyit ér az időd.

Van akinek egy óra több mint az alaplapod értéke.


Persze ha az általa szerezhető tapasztalatok számítanak, akkor fogsz egy oszcilloszkópot, multimétert, nagyítót, és megpróbálhatod kideríteni, hogy mi a gond.


Én személy szerint javított alaplapra semmit nem építenék (még a gyerekek legójából sem), mert sok pénzt lehet elfüstöltetni. De ez az én hülyeségem.


Javaslom, hogy amennyiben össze tudsz kaparni 3-5 ezer forintot, vegyél egy másik ugyanilyen lapot használtan.

2013. febr. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Pusztán tapasztalat szerzés lenne mivel van csere lap csak a 4GB ramom hiányzik. Esetleg tudsz mondani egy helyet ahonnan tudnék szerezni egy jo 4 ramslotos lapot olcsón. újat már nem igen vennék ehez a régi konfighoz.

Az első válaszolónak pedig üzenem, hogy csak kipróbáltam hátha megy rossz alaplapnak már úgy is mindegy a táp meg csak letilt legrosszabb esetben ki kell cserélni benne a biztosítékot de már tervezem a cseréjét egy minőségibbre mivel a trust nem a legjobb táp.

Még egyszer köszi:D

2013. febr. 25. 17:14
 4/5 hypno ***** válasza:
Én ilyesmit a PH-n szoktam keresni.
2013. febr. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2013. febr. 28. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!