Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel vs AMD? Melyik a jobb...

Dawe98 kérdése:

Intel vs AMD? Melyik a jobb proci a kettő közül?

Figyelt kérdés

-Intel core i5 2500k

-AMD Athlon II X4 750k

Melyik a jobb proci a kettő közül?

Mind a kettő 4 magos, de az Intel 4x3,3GHz az AMD pedig 4x3,4GHz-en pörög. Vagyis az AMD a jobb? Akkor hogy lehet, hogy az Intel kétszer drágább? Ennyit számít, az hogy intel logó van rajta?

És ha az Intel erősebb, akkor melyik az az Intel processzor, ami olyan erős, mint a 750k?

Apropó játékra lenne használva. :)



2013. febr. 26. 16:47
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
30%
Mindenképpen Intel. Lehet, hogy a teszteken alulmarad, de ezek alapvetően gagyi tesztek, ahogy a vírusirtók tömegénél is. Az AMD már 16 magos processzorokat is gyárt, de elég az árakat nézni, hogy rájöjjünk, mindez semmit sem ér. Egy 4 magos Intel, amit megpakolsz 2x4GB DDR3 rammal, és egy GIGABYTE nVidia chipsetes 1-2 GB-os videókártyával (itt sem ajánlatos az AMD), és máris szárnyal a géped.
2013. nov. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
26%

És amit kihagytam:

Az AMD rengeteg kompatibilitás problémát tud okozni...

2013. nov. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
17%
Máskor az ilyen marhaságokat tartsd meg magadnak...
2013. nov. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
37%

Kedves előző, az előtted válaszolónak teljesen igaza van. Az AMD egyedül telsesítményben jó (abban sem mindig), DE:


-rengeteg inkompatibilitási problémát okozhat

-teljesen instabil

-nem nagyon bírja a strapát, ha úgy tetszik, hamar tönkremegy(pl.:rendesen ki tudja hajtani az ember, csak így hamar elhasználódik)

-bármilyen probléma van vele, csak a csere segíthet(tapasztalatból beszélek)


Összességében leginkább a csernobili atomerőműhöz hasonlítanám(ez az AMD garfikus kártyáira is igaz).


UI: Látom nem nézel Ipon.hu-t ott is írják hogy az AMD kártyái sorra feketehalált kapnak(ráadásul a legújabb R9 290X sorozatról beszélünk). Ennyit az AMD minőségről...

2013. nov. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
76%

Te is tartsd ár meg a baromságot....szó nincs ilyesmiről csak az ilyen tudatlan barmok pár gyári hiba miatt sírnak és bolhából elefántot...


"Összességében leginkább a csernobili atomerőműhöz hasonlítanám"

Azt megsúgom, hogy valójában a 4-es reaktor üzemeltetői hiba miatt robbant be, vagyis ha az AMD is olyan akkor csak user error...

2013. nov. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
42%
Nagyon jól tudod hogy miről beszélek, ha megkérhetlek, ne forgasd ki a szavaimat. Jó, lehet hogy az összehasonlítást kicsit elírtam, az viszont tény, hogy haverom (mittudomén hányadik) amd prociját JEGESZACSKÓKKAL kellet hűtenünk, hogy ott helyben szét ne menjen, pedig hűtésben nem volt utolsó a háza. Milyen irónikus, hogy a kövi Intel procijával nem volt ilyen probléma, és azóta is jól működik. Próbáld meg összehasonlítani az amd fx-8350-et az intel core i5-4670k-val. Az amd-nek hiába van kétszer annyi magja, kétszer olyan magas órajele, az intel szinte az összes benchmarkban elveri, van ahol elég durván. Úgy látszik megint egy amd fanklubbos próbál megetetni minket a cuccával, hogy még csak véletlenül se lássuk meg az igazságot. Úgy van, ne higyjünk a benchmarkoknak, menjünk vakon az amd-hez... nem véletlenül annyira olcsók az amd-s cuccok. Mindezekmellett ne érts félre, nem azt mondom, hogy szarok az amd-s cuccok, csak kisebb a hatékony felhasználhatósági körük, ill. több hibás darabot adnak ki az átlagnál.
2014. febr. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
100%

"amd prociját JEGESZACSKÓKKAL kellet hűtenünk, hogy ott helyben szét ne menjen, pedig hűtésben nem volt utolsó a háza. Milyen irónikus, hogy a kövi Intel procijával nem volt ilyen probléma, és azóta is jól működik. "


Ilyet eddig még csak tőled hallottam ellenben a rengeteg elégedett felhasználóval. Ha csak nem fogtatok ki valami gyári hibás nagyon melegedőt(mert hát az intel se gyárt hiba nélkül) akkor az egészet tudhatjuk user erronak.


"Az amd-nek hiába van kétszer annyi magja, kétszer olyan magas órajele, az intel szinte az összes benchmarkban elveri, van ahol elég durván"

Matek tanárom perlem, a 3,4 GHz mifelénk nem fele a 4-nek... Az meg, hogy benchmarkban elveri? az mióta valós alkalmazás? El is képzelem, megveszem a CPU/APU-t hazaviszem és nyomatom a jó kis szintetikus progikat mert azzal én otthon kúrv@ sokat érek.


"Próbáld meg összehasonlítani az amd fx-8350-et az intel core i5-4670k-val. "

Ez hogy jött ide? Az általánosságba szidok valamit/ két CPU összevetése nem tudom hogy jött, azt meg végképp nem, hogy ez a két gyártót teljes egészében miért határozza meg.

Azt senki nem tagadhatja, hogy AM3+-ba sokat fogyasztó és nem túl hűvös darabok vannak gyenge egy szálas teljesítménnyel ellenben a fenti összehasonlításban az AMD kb 8K-val olcsóbb, az már egy értelmes plusz hűtőt jelent és mivel platform szinten is olcsóbb már van egy tuningra alkalmas környezetem és egy throughputra kihegyezett jószágom ami jól párhuzamosított feladatoknál ivy i7 körül mozog. De ennyi erővel én meg azt kérem, hogy a kaveri/ricsi IGP-jét küld harcba egy bármilyen i3-éval.


"Mindezekmellett ne érts félre, nem azt mondom, hogy sz*rok az amd-s cuccok, csak kisebb a hatékony felhasználhatósági körük, ill. több hibás darabot adnak ki az átlagnál."

Légből kapott hibák, alátámasztás nélküli állítások, statisztika nélküli elvileg mert én megmondtam alapon történő meghibásodási ráta többlete stb. nem, nem lehúzás.

2014. febr. 3. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
9%
HUH! Annyira szeretem, ahogy átfésülöd a szövegem a legkisebb hibák után is, és csak azt emeled ki belőle, ami aztán roh@dtul nem fontos, és csak arra koncentrálsz és csak azt nyomatod ezerrel. :/
2014. febr. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
A szöveged nagy részét és lényegét emeltem ki, arra írtam valamit. Persze ha érdemben mutatsz az állításaidra valami bizonyítékot vagy esetleg itt BÁRKI aki a vakvilágba rávágta, hogy "az amd megbízhatatlan" stb. szintű kijelentéseket azt szívesen fogadjuk.
2014. febr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 crysis32 válasza:
7%
az amd olcsóbb de nem nyújt annyi telejesítménytmint az intel meg nekem van egy amd és egy intel gépem ugyan anyiért vetem a ketőt ugyan azok a paraméterek voltak a gépben mind a két gép ugyan az volt csak az egyik amd a másik intel mind a ketőre megvetem a bf4 et és az let hogy az amd szó szerint le sült róla a ezüst hűtő paszta és tönkre men az intel meg mái napig nincs vele semmi baj
2014. febr. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!