Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel vs AMD? Melyik a jobb...

Dawe98 kérdése:

Intel vs AMD? Melyik a jobb proci a kettő közül?

Figyelt kérdés

-Intel core i5 2500k

-AMD Athlon II X4 750k

Melyik a jobb proci a kettő közül?

Mind a kettő 4 magos, de az Intel 4x3,3GHz az AMD pedig 4x3,4GHz-en pörög. Vagyis az AMD a jobb? Akkor hogy lehet, hogy az Intel kétszer drágább? Ennyit számít, az hogy intel logó van rajta?

És ha az Intel erősebb, akkor melyik az az Intel processzor, ami olyan erős, mint a 750k?

Apropó játékra lenne használva. :)



2013. febr. 26. 16:47
1 2 3 4 5 6
 51/54 Zoli1300 válasza:
0%

Hat sracok jot nevettem !!! De csak azokon akik az amd- dicsérték ....

Egy nagy kalap sz@aar az egesz nyakon fosvaa@ ... mar nem azert bocs mindenkitol de nekem egy apu a6 6340 (talan) procim volt Quad core 4x2,3 ghz ahoz kepest lof@aaszt nem vitt... egy sima call of dutty nal 80 fokos volt ugy hogy meg aznap elvittem ujra pasztazni meg atnezetni.. semmi nem javult ... most vettem egy lenovo 700 ideapadot i5 6300hq es a menyben erzem magam , stabilabb erosebb gyorsabb fantasztikus viszi a jatekokat nezem a 8 k- youtubon ... erre varjon gombot valaki es hozza tennem azt is hogy persze az amd is tudja ezt de ugy hogy baa@sz meg +2-4 magot aztan hadmenjen mellettem meg ég a kezed a hotol amit a venti kifuj ... ennyi..

2017. dec. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 Zoli1300 válasza:
Igaz hogy dragabb de szamomra az intel minőség ... legalabbis minosegibb
2017. dec. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim válasza:

párom AMD re épített és van egy nagyon komoly végzettséggel és tapasztalattal rendelkező programozó ismerősünk, aki segített és megfelelő hűtéssel semmi baja nincs az AMD nek.(akkor se ha hétvégén reggeltől-estig megy)

minden nagyon szépen fut rajta évek óta.(elég komoly igényű játékokkal)

most szeretnék magamnak is építeni egyet és elkezdtem utánajárni hogy melyik a jobb?!...hát tényleg nincs amúgy különbség csak érteni kell hozzá (vagy hozzá értőt kell keresni) hogy mit mivel rakj össze, mert attól nagyon függ az élettartam és a működés minősége. annyi a különbség hogy míg drágán kifizeted az intelt ott annyira nem kell odafigyelni, ha meg értesz hozzá(vagy értenek hozzá helyetted) akkor AMD-vel ugyanazt lehet produkálni!

amúgy valamiért megtetszett az i5 sorozat és az fx8150, de még nem döntöttem el. attól függ mi lesz a végső ár, mire minden benne lesz.

ezzel találkoztam sok helyen:"Tulajdonképpen nem a processzorral van a hiba, hanem a nem megfelelő hűtéssel."=>AMD


végeredmény: mivel amd többet fogyaszt azt rövid de komoly nyúzáshoz javaslom vagy annak aki 4-6 évre tervez max.

intelt pedig laptopokba(mert kevésbé melegszik) vagy hosszú távra (esetleg mindennapos 0-24 használatra) hogy be is hozza az árát(már aki meg tudja fizetni)

2018. jan. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 Unari ***** válasza:

És akkor most jöjjön egy kis aktualitás! Jelenleg az AMD Visz mindent, fele annyi pénzért.Az Intelt ami amúgy is híres volt arról hogy újra, és újra eladja a régi procikat kikozmetikázva dupla áron írtózatosan nagyot koppant. REmélem ez a pofon felébreszti és éles lesz a verseny, mert az ugye jót teszaz áraknak. Jelenleg AMD kiütéses győzelem. Azt hiszem a témát itt le is lehet zárni. /He-he-he/



Vany nem???? Ta-ta-táááááám! /sejtelmes ritmusoa sejtetés, borús utózöngével/

2021. jan. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!