Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel vs AMD? Melyik a jobb...

Dawe98 kérdése:

Intel vs AMD? Melyik a jobb proci a kettő közül?

Figyelt kérdés

-Intel core i5 2500k

-AMD Athlon II X4 750k

Melyik a jobb proci a kettő közül?

Mind a kettő 4 magos, de az Intel 4x3,3GHz az AMD pedig 4x3,4GHz-en pörög. Vagyis az AMD a jobb? Akkor hogy lehet, hogy az Intel kétszer drágább? Ennyit számít, az hogy intel logó van rajta?

És ha az Intel erősebb, akkor melyik az az Intel processzor, ami olyan erős, mint a 750k?

Apropó játékra lenne használva. :)



2013. febr. 26. 16:47
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
Jól van hülye gyerek terjeszd a kitalált/user erroros sztoridat...
2014. febr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy titeket AMD-seket semmivel nem lehet meggyőzni, még ha tapasztalatból beszél is az ember. Hiába mondhatunk valós eseteket, linkelünk benchmarkokat, kitaláltok rá egy fals indokot, hogy miért nincs igazunk és csak mi vagyunk a s*gghülyék, vagy egyszerűen csak a fejünkhöz vágtok egy "hülyegyerek" jelzőt, mint ahogy azt az előző, khmmmm....

"kedves" válaszoló tette. Úgy gondolom megbeszélhetnénk ezt moderáltabban is, nem ilyen undorító módon. Ki van velem?

2014. febr. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:

Nem vagyok AMD-s, az egyik gépemben épp Intel CPU van(i5 2500K), de attól még ha hülyeségek alapján mondtok teljesen fals dolgokat ne csodálkozzatok az ellenvéleményre. Az, hogy olyan valós eseteket mondtok ami vagy gyári hibából, de inkább a user hülyeségéből fakad. Arról meg az AMD vagy épp a Glofo semmit se tehet.

A benchmark megint csak hülyeség mint már említve volt egy szintetikus program ahány annyiféle eredménnyel(attól függően épp mire támaszkodik) és otthon se ezeket fogod használni hanem a valós alkalmazásokat.

2014. febr. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim válasza:
61%

Amit láttam, olvastam, tapasztaltam:


1. Intel odaveri az AMD-t Single ill. Multi FPS tesztekben.

2. Intelnek processzorok nem melegednek úgy mint az AMD-k.

3. Intel drágább, ugyanakkor erősebb és stabilabb.

4. Az AMD olcsóbb, teljesítményben kissé elmarad a konkurens mellet, de játékra, munkára ez a cpu is megfelel.

5. Itt a pénztárcának van döntő szerepe...

6. Ha már véded az egyik gyártót, akkor legalább észérvekkel operálj, és ne magasztaló szavakkal, ne légy elfogult. Vedd figyelembe mind két CPU erősségét és gyengeségét, érvelj mellettük-ellenük, és vond le a következtetést....

2014. márc. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim válasza:
100%
Továbbá hozzá tenném hogy ez csak pár szempont, amit megemlítettem. Természetesen több szempontot is figyelembe kell venni, és nem árt ha nem csak az elméleti, hanem a gyakorlati részét is tapasztaltad. Én csak az olvasottak alapján írtam a véleményem. Lehet cáfolni...
2014. márc. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
16%
A véleményeddel egy büdös nagy gond van, hogy nem jelöl meg egyetlen pontos típust se egyetlen pontos felhasználási, uram bocsá' pontos programban.
2014. márc. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó, nem értem miért kellene megjelölni akármit is, hiszen ő a gyártókról, és azok CPU-jainak felhasználási tereiről beszélt nagy általánosságban, ráadásul tökéletesen igaz amit írt, pont ráillik a gyártókra. És még hozzátenném, hogy pont ezek a megítélési pontok alapján kell jellemezni két processzort illetve dönteni közöttük. Úgyhogy le lehet állni az olyan értelmetlen beszólásokkal mint pl.: ,,Az Intel szar, AMD Forever!!!", illetve fordítva, mert az ilyenek max annyi ténnyel vannak alátámasztva, mint a Bakonyi Nyúlember vagy mittudomén. Ha valaki szerint, valamelyik jobb, akkor mondja el hogy miben és TÁMASSZA ALÁ!!! Már én is kezdek az ilyen kommentektől kifáradni.
2014. márc. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
21%
A mondandódban a 2. és 3. szó elég is volt "nem értem". Innentől kár is tovább olvasni főleg ha te írtad a többi választ is ahol a 60%-os arány van mert most magad hazudtolod meg(a támaszd alá résszel, mert eddig még semmi AMD szidás nem volt alátámasztva). Ha nem te írtad azokat akkor csak első körben vannak benne nagy böszmeségek(pl. már az, hogy tökéletesen igazat adsz neki mikor még a nagyvilágba dumájában is van hiba).
2014. márc. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
78%
Hát, jól van. Ha ennyire biztos vagy önmagadban, és már eleve azzal jössz ide, hogy ,,Na, én most fogom magam és megmondom ezeknek a hülyéknek a tutit!!" akkor fejtsd ki te 10-15 mondatban, hogy milyenek a gyártók! Kíváncsi vagyok mások reakciójára. A fent szereplő kérdés egy olyan kérdés amire nincs jó válasz. A vélemények, mint ahogy azt már milliószor láthattuk, kőkeményen megoszlanak. Mindenki a saját első tapasztalata alapján ítélkezik, és kegyetlenül fejét szegi annak, aki ellent mer mondani (az előbb látottak alapján ez is egyértelmű). Mindenki azt ír amit akar, de marakodással, egymás szemébe köpéssel senki sem jut előbbre. Ezt az egész témát már eleve máshogy kellett volna elkezdeni megválaszolni...
2014. márc. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
64%

Először is ne fantáziálj olyan dolgokat amik nincsenek, egyáltalán nem úgy "jöttem ide", hogy na majd én...csak egyszerűen ez a sok alátámasztatlan max gyári hibáról/user errorból származó hiba tényként kezelése és a gyártóra való ráhúzása váltotta ki(ami ellen most úgy kardoskodsz pedig pont ezt csináltad első hozzászólásodban).

Olyan meg ne kérj, hogy a két gyártóról 10-15 mondatban, általános marhaságokon kívül mást nem lehet, pl az intel előrébb jár gyártástechnológiában(ez nem egyenlő azzal ,hogy technológiailag máshol is előrébb lenne)

Mint mondtam már az előbb is, pontos típusoknál tudjuk meghatározni melyik milyen a másikhoz képest, mert mutatom hogy lehet kisarkítani az előzőeket:

"1. Intel odaveri az AMD-t Single ill. Multi FPS tesztekben. "

Tessék, intel G840 vs X6 1100T. biztos oda veri?


"2. Intelnek processzorok nem melegednek úgy mint az AMD-k. "

[link]

stb.


Persze összehasonlítani egy árkategóriában érdemes, VGA-knál se 280X-et küld az ember GT630 ellen, viszont ha még megvan az ár is kell, hogy mire. Ha nekem valami kis költség hatékony gép kell amin a nappaliban fogok filmezni meg néha játszani egyértelmű, hogy valami APU viszont ha ugyan ez kell csak office a cél meg a kisebb fogyi akkor valami olcsóbb i3 vagy lejjebb. És ugyanígy tovább.

Vagy teszem azt valami jó kis netbook kell akkor is AMD mert nem vitathatjuk a brazos óta itt ők kínálják a jobbat mind IGP-ben, fogyiban, terméktámogatásban(mert ugye drága intel bácsi ad jó másfél évet és szevasz), csak épp azért nem fogok ilyet venni mert ebben a kategóriában 10 inteles gépre jut egy AMD-s(okait most ne firtassuk).


Szóval remélem érthető mit akarok kihozni, a nagyvilágba kevés konkrétat tudunk mondani.

2014. márc. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!