Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel vs AMD? Melyik a jobb...

Dawe98 kérdése:

Intel vs AMD? Melyik a jobb proci a kettő közül?

Figyelt kérdés

-Intel core i5 2500k

-AMD Athlon II X4 750k

Melyik a jobb proci a kettő közül?

Mind a kettő 4 magos, de az Intel 4x3,3GHz az AMD pedig 4x3,4GHz-en pörög. Vagyis az AMD a jobb? Akkor hogy lehet, hogy az Intel kétszer drágább? Ennyit számít, az hogy intel logó van rajta?

És ha az Intel erősebb, akkor melyik az az Intel processzor, ami olyan erős, mint a 750k?

Apropó játékra lenne használva. :)



2013. febr. 26. 16:47
1 2 3 4 5 6
 31/54 Unari ***** válasza:
100%

Egy olyan kérdést dobtál fel amin akkor is fognak vitatkozni amikor már pc-k lehet hogy a testünk szerves része lesz.

Én azt mondom hogy pörgethetsz teszteket nézhetsz videókat az egész csak arra jó hogy jobban elbizonytalanítsd magad. Nekem volt intel, és AMD gépem is. Mind a kettő tökéletesen futott soha semmi baja nem volt. Pedig játszottam rajtuk rendesen. (hozzáteszem nem vagyok .exe bzi. Én azt vallom ami működik azt nem kell piszkálni.)

Most jelen pillanatban egy x4 750k procim, GIGA alaplapom, egy nVidia GTX 660, és 4 GB RAM ketyeg a gépben. Eddig nem találkoztam olyan játékkal (BF4, Crysis3, Cod, Skyrim, black flag, CoD ghosts, Mass effeck sorozat stb.) amik ne futottak volna el max beállításokkal. Ez azért jó példa mert árat tekintve az egyik legolcsóbb konfig. és a célnak tökéletesen megfelel, amennyiben felhasználó szeretnél maradni. Ha bele is akarsz piszkálni a rendszerbe akkor kérd ki más véleményét, mert ehhez nem tudok hozzászólni. A procinak és a vga-nak is alacsony a hőmérséklete max terhelésnél is. Reggel 6-tól hajnal 3-ig folyamatosan megy a gép minden nap közel egy éve. Semmi baja. Az egyetlen probléma hogy a proci gyári hűtője hangos, lassú fordulaton is, de ez könnyen orvosolható egy másik hűtéssel, ami nem olyan eget-verő nagy költség. Ne sajnáld a házra a pénzt. A legfontosabb legyen a kifogástalan szellőzés, és akkor az alkatrészek élettartalma is megnövekszik. Amit leírtam saját tapasztalat. Ne feledd minden amit a gépedbe pakolsz sorozatgyártás eredménye, ezért a prémium minőségből is tudsz sz@rt kifogni. Haverom most vitte vissze harmadszor az i7-ét és azt mondta az életbe nem vesz több intel cuccot, pedig az i7 nem rossz proci ám, belehúzott háromszor is. Ez van. Én azt javaslom mérlegeld milyen szinten szeretnéd használni a gépedet, és a lehető legkevesebbet költsd rá. Nem indulsz rosszabb esélyekkel. HA meg mégis cserélni kell valamit akkor legalább marad pénzed cserélni, vagy fejleszteni.

2014. márc. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:

"2013-11-16 14:28"


Megkérdezhetem, hogy mégis milyen iskola/iskolák, illetve milyen tapasztalatok alapján gyalázod a kommentelőt?

Már nem egy gépet szedtem szét, próbáltam ki, ez személyes tapasztalat, de a hozzád hasonlók tömege csak az interneten olvasott alaptalan dolgok miatt nincs tisztában a dolgokkal.


ui.: Az ilyen viselkedést produkálók tömege még életében nem szedett szét számítógépet, alaptalannak érzem a rágalmazást. Részemről lezárva.

2014. ápr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:

Én megkérdezhetném, hogy vajon csak véletlen ugyanolyan az arányotok és ennyi mondjuk ki baromságból pont azt sikerült meglátnod?

Mondjuk vicces az első és második mondat közti személy váltásod is ahogy a személyeskedő tippelgetés is.

Amúgy mi alapján "gyalázom"? Az alátámasztások nélküli nélküli baromságok(fura mód épp az ilyen okos internethuszárok írnak többnyire ilyet mint akikről beszélsz) írása alapján mert nem volt több annál mint ha én most leírnám, hogy láttam egy 6 fejű sárkányt és akkor az úgy van. Ezenfelül megnyugtatlak volt már a kezem alatt pár gép, szétszedve is bőven(bár nem értem mi köze van a gép szétszedésének ahhoz hogy te most írtál egy olyan baromságot, hogy csak giga 1/2 gigás nV kártya ajánlott).


ui: Örülök, hogy részedről ennyi, de ha netán valami tényt, érvet bármi "használhatót" szeretnél mutatni várom :)

2014. ápr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekek, ez jobb mint a mozi! XD Grab the popcorn!!
2014. ápr. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
100%
utolsónak tökre igaza van. Egyik sem jobb a másiknál. egy 20ezer forintos amd annyit nyújt amit ennyi pénzért el lehet várni egy 50ezer forintos intel szintén annyit nyújt amit ennyi pénzért el lehet várni. nekem van egy 2 magos intelem, ismerősömnek egy 2 magos amd-je (mindkettő vagy 5-6 éves) Ha mondjuk csak a játékokat nézzük ugyanazzal a vga-val ugyanazokat tudjuk csak játszani. tehát ezek között nincs különbség. egyiket sem kell fikázni mindkettő jó a maga módján. Logikus hogy egy 20ezer forintos procitól nem szabad azt elvárni hogy egy 50ezer forintost megverjen... ennyi, ha valaki azonos árú procikat tesz egymás mellé (pl athlon x4 760k és pentium g3430) akkor nem fog szinte különbséget tapasztalni.
2014. ápr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim válasza:

"nem nagyon bírja a strapát, ha úgy tetszik, hamar tönkremegy(pl.:rendesen ki tudja hajtani az ember, csak így hamar elhasználódik"

ez nagyon nagy butaság..

3-4 éve van egy amd phenom II X4-esem, és eddig semmi probléma nem volt vele, nincs elhasználódva és még a 2013-2014 es nagy gépigényű játékokat is simán viszi, nyáron a nap 10-12 órájában nyúzom, és voálá,nincs semmi baja

2014. jún. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim válasza:

Én nem vagyok se Intel, se AMD párti.

De azt nem értem hogy az amd miért jobb tesztekben, ha a listán sokkal hátrébb van.

[link]

2014. szept. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim válasza:

Szerintem eggyezzünk ki abban, hogy mind a kettő teljesítményileg ugyanolyan jó.

Az I5 drágább, de keveset fogyaszt, az amd olcsó de nagyon sokat fogyaszt.

2014. szept. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
Kár ezen az amd / intel kérdésen vitázni, azt vedd amit a pénzárcát enged. Ha valaki játszani akar és olcsóbb konfigot akar az vegyen amd-t ha pedig több pénze van akkor vegyen intelt. De a legjobb eset ha úgy csinálod hogy veszel egy amd-t is , meg egy intelt is és a probléma már is meg van oldva. (Mielőtt jönnének a hozzászolások hogy kinek van erre pénze) ( Mégegyszer kiemelem ha van rá lehetősége és ennyire összeakarja mérni a két gyártó cpuit).
2015. jan. 9. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
Gamelésre AMD irodai munkához Intel... Nem értem h mert írja mindenki h az AMD instabil... nekem is az van teljesen jó, minden játék, program laggmentesen fut... (igen, amd párti vagyok)
2015. ápr. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!