Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tele van a D meghajtóm és...

Tele van a D meghajtóm és semmit nem tudok törölni. Valami ötlet?

Figyelt kérdés
Megvettem 3 éve a gépet rajta volt a windows 7 pár programmal. Képek kb. 200 db meg zenék kb 200 db van rajta és más semmi. Se játékok, se filmek. A biztonsági másolatból szoktam törölni, mindig a legújabbat hagyom meg. Mitől van így tele a gép? az előbb kiírta hogy töröljek mert tele a D meghajtó, így a régebbi biztonsági másolatot töröltem le és most így néz ki, mármint ennyi hely van: [link]
2013. márc. 3. 19:52
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja egyébként notebook ha ez számít valamit.
2013. márc. 3. 19:53
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]

Nyisd meg benne az exe fájlt, majd válaszd ki a D meghajtót.

Grafikusan fogja szemléltetni a program, hogy mi foglal sokat.


Amúgy miért/miről/mivel készítesz biztonsági másolatot?

2013. márc. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mi honnan a fenéből tudjuk, hogy mi van a gépeden? De komolyan...

Fogd emg aztán formázd le, garantáltan leürül.

2013. márc. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

2-es a gép magától csinál bizonyos időként biztonsági másolatot, arra az esetre ha elszállna a gép, gondolom...gondolom a windows 7-en volt rajta mert mondom úgy vettem a gépet h rajta volt a win. és magától csinálja a biztonsági másolatot. Megnézem amit küldtél.

3-as tudom hogy ti nem tudjátok, de ez az hogy én sem, mert soha semmit a képen és zenén kívül nem raktam a gépre és egyre csak telek be a D-meghajtó az évek során.... Egyébként nő létemre nem igazán vagyok otthon ebbe és gondoltam itt kapok valami tippeket.

2013. márc. 3. 20:27
 5/10 anonim ***** válasza:

De ez nagyon egyszerű, mert megnyitod a D meghajtót és megnézed mi van rajta.


Nyitsz egy mappát a C-re oda áthelyezed a képeidet, meg a zenéket, aztán leformázod a D-t és visszateszed a képeket, zenéket.


Az automatikus rendszer-visszaállítást emg kapcsold ki, tök felesleges funkció. Ha tönkremegy az OS semmit nem fog segíteni rajta.

2013. márc. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A rendszervisszaállítás a mentést a C: egységre teszi, azzal nem lehet tele a D: partíció. Alapesetben a telepítések, frissítések,stb is a C-re megy. A D egységen nagy valószinűséggel olyan anyagok vannak amiket te pakoltál oda. Javaslatom ugyanaz mint az előttem szólónak, nézd meg mi van a D. egységeden, mi foglal sok helyet. Előtte nem árt bekapcsolni a rejtett mappák megjelenítését.
2013. márc. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2013. márc. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Lajos54 ***** válasza:

Bár így messziről tényleg nehéz lenne belelátni a gépedbe (de ma már nem lehetetlen :), de 200 fotó és 200 zene ha alaposan túlszámolunk sem lehetne 3-4 Gigánál több.

Mint már említették, a rejtett mappákat is meg kellene nézni, azonkívül lehet kiürítetlen lomtár, esetleg valamelyik böngésző azon a meghajtón tárolja az "előzményeket", vagyis a letöltött (megnézett) dolgok gyorsítótárazott adatait. Ez is iszonyú nagyra tud hízni egy idő után pl. a Firefoxnál.

De akkor is valami nagy árulás van a dologban, mert így nagyon aránytalan a meghajtó foglaltsága.

Ha nem jutsz dűlőre, kérj meg egy olyan ismerőst, aki egy kicsit járatosabb a dologban, hogy nézze meg, mi foglal ekkora helyet.

2013. márc. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Lajos54 ***** válasza:
Ja, és az automatikus rendszer-visszaállítást inkább ne kapcsold ki! Egy sikertelen telepítés esetén jól jöhet...
2013. márc. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Hiszitek vagy nem én semmit nem raktam még a D-re amit rajta van most, az már ott volt amikor megvettem. Így néz ki: [link]


Az a Hddrecovery ( [link] ) nem tudom mi ott volt már úgy minta WindowsImageBackup- itt ha a tulajdonságokra megyek az adja be méretnek hogy 0 bájt.

A legelső amit lesatíroztam az a nevem és ha arra kattintok akkor lehet a biztonsági másolatokat megnézni, törölni stb....így néz ki ha a arra az az a legelsőre kattintok: [link] itt szintén ha a tulajdonságokra megyek azt írja hogy 0 bájt a méretnél. A biztonsági másokat amit el van mentve az 15 GB. De még akkor sincs meg mi foglal el 116 GB-ot... Lehet hívnom kell egy hozzá értő valakit mert úgy látom én nem fogok tudni mi lehet.

Szóval ezek vannak a D-n. Zenek meg a képek azok a C-n vannak egyébként.

2013. márc. 4. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!