Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mac vásárlása előtt állok....

Mac vásárlása előtt állok. Készítettem egy iMac és egy Mac Mini konfigot is. Melyik az erősebb és melyik érné meg jobban?

Figyelt kérdés

iMac: 2,7 GHz-es, négymagos Intel Core i5, Turbo Boost technológiával akár 3,2 GHz

8 GB 1600 MHz-es DDR3 SDRAM memória – 2 x 4 GB

1 TB-os Serial ATA meghajtó, 5400 fordulat/perc

NVIDIA GeForce GT 640M 512 MB GDDR5 memóriával

Apple Magic Mouse

Apple Wireless Keyboard (magyar) és használati útmutató (magyar)

Keynote

Apple USB SuperDrive

Tartozékcsomag

460 445 Ft


Mac Mini:

2,6 GHz-es, négymagos Intel Core i7

4 GB 1600 MHz-es DDR3 SDRAM memória – 2 x 2 GB (Később bővítve lesz 8 gigára!)

1 TB-os Serial ATA meghajtó, 5400 fordulat/perc

Apple USB SuperDrive

Apple Wireless Keyboard - magyar

Apple Magic Mouse

Használati útmutató (magyar)

Keynote

Mini DisplayPort –DVI adapter

Apple Remote

Tartozékcsomag

375 605 Ft, a monitor (kb. 55 000 Ft) miatt számoljunk 430 605 Ft-ot


Szerintetek kiadjam az iMac-ért azt a +30 000 Ft-ot? Az iMac felé húz a szívem, de szerintem a Mini az hardverileg erősebb. Szerintetek melyik legyen?

Üdv.



2013. márc. 18. 00:01
1 2
 1/16 anti paladin ***** válasza:
90%
Először azt kellene tudnunk, hogy mire használnád?
2013. márc. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Valóban nem ártana.

Amúgy a 2.-ban nincs is videokártya?


(Illetve biztos vagy abban, hogy ilyen gépet akarsz? Olcsóbban is lehetne ennél erősebb konfigot összerakni, alma logó nélkül akár.)

2013. márc. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Aki Apple-t vesz tuti nem játékra veszi, szóval itt nem érdemes vele vitatkozni, hogy ennyiből jobb gépet össze lehet állítani, csak sajnos ő azzal nem érne semmit, mert azon Windows futna. Szóval szerintem az iMac megéri a plusz 30k-t mivel az egy nagyon fasza egybegép, mindenféleképpen azt venném, ha lenne rá moslék.
2013. márc. 18. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Az iMac mindenképpen jobb.


A miniben, egy mobil i7 van (3720QM) az iMac-ban meg egy asztali i5 (3330S). Az asztali i5 jóval erősebb.


A miniben az Intel HD4000 felel a megjelenítésért, az iMac-ban pedig egy mobil GT640. A GT640 szintén jóval erősebb, bár ez itt viszonylagos, mert mindkettő eszméletlen gyenge.


A merevlemez mind a kettőben ugyan az a 5400rpm-es szutyok.


Az iMac mellet szól még, hogy egyben van az egész, ez bizonyos esetekben előny lehet.

2013. márc. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Valóban munkára használnám (táblázatok, szövegszerkesztés, stb.). Pl. a Keynote is azért került a csomagba, a többi program licenszét szerencsére megkapom a cégtől. Esetleg néha a Photoshop-al is elbírna valamelyik?
2013. márc. 18. 06:39
 6/16 anti paladin ***** válasza:

Ha nem akarsz játszani akkor a mini is jó választás, sőt azt az i7-et cserélném egy i5-re. A különbözetből pedig inkább ssd-t tennék bele, az adattárolást usb-s vinyóval oldanám meg. Ezmár csak azért is jó mert a méretéből fakadóan haljamos melegedni amire a vinyó külön rátesz.

Hangja szinte egyáltalán nincs és arra mire neked kell még az is bőven elég.

Viszont az imac-kel már valamennyire játszani is lehet, cserébe jóval több helyet foglal, egy kicsit nehezebb elhelyezni, cipelni pláne ha ez szempont


Összegezve: Ha nem játszol akkor mini, i5-tel és ssd-vel.


Teszt a miniről:

[link]

2013. márc. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Az adattárolás külső HDD-n történne, valamint az otthoni és céges szervereken is! Szóval ez annyira nem izgat. Szerintem a Mini lesz, de nagyon gondolkodom a Macbook Air-en is, egy külső megjelenítőre kötve, lehet hogy tökéletesen kiszolgálna. :) Az új iMac-ről nem sok jót hallottam.
2013. márc. 18. 13:48
 8/16 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem, hogy van egy erős gamer PC-m, szóval a játék a legutolsó szempontok egyike!:)
2013. márc. 18. 13:49
 9/16 anti paladin ***** válasza:
Akkor helyből szükségtelen az imac. Sztem egy i5-tel és ssd-vel szerelt mini is elég. De azt már neked kell eldönted, h mini vagy air legyen, jobban ismered az igényeid mint mi. :)
2013. márc. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Én az iMac-et venném. Baromi jó monitorokat szerelnek bele, bőven megéri a +30 ezret...
2013. márc. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!