Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mac vásárlása előtt állok....

Mac vásárlása előtt állok. Készítettem egy iMac és egy Mac Mini konfigot is. Melyik az erősebb és melyik érné meg jobban?

Figyelt kérdés

iMac: 2,7 GHz-es, négymagos Intel Core i5, Turbo Boost technológiával akár 3,2 GHz

8 GB 1600 MHz-es DDR3 SDRAM memória – 2 x 4 GB

1 TB-os Serial ATA meghajtó, 5400 fordulat/perc

NVIDIA GeForce GT 640M 512 MB GDDR5 memóriával

Apple Magic Mouse

Apple Wireless Keyboard (magyar) és használati útmutató (magyar)

Keynote

Apple USB SuperDrive

Tartozékcsomag

460 445 Ft


Mac Mini:

2,6 GHz-es, négymagos Intel Core i7

4 GB 1600 MHz-es DDR3 SDRAM memória – 2 x 2 GB (Később bővítve lesz 8 gigára!)

1 TB-os Serial ATA meghajtó, 5400 fordulat/perc

Apple USB SuperDrive

Apple Wireless Keyboard - magyar

Apple Magic Mouse

Használati útmutató (magyar)

Keynote

Mini DisplayPort –DVI adapter

Apple Remote

Tartozékcsomag

375 605 Ft, a monitor (kb. 55 000 Ft) miatt számoljunk 430 605 Ft-ot


Szerintetek kiadjam az iMac-ért azt a +30 000 Ft-ot? Az iMac felé húz a szívem, de szerintem a Mini az hardverileg erősebb. Szerintetek melyik legyen?

Üdv.



2013. márc. 18. 00:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Air-t most tudsz venni 300e-ért. Az iStyle most nyit új boltot és ennyiért adják majd a 13-as alapmodellt.
2013. márc. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Az Apple superdrive-ot meg felejtsd el. Az tényleg a drágán fos kategória. Vegyél valami más külső meghajtót ha jót akarsz.
2013. márc. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Szerintem ha van gamer pc-d (esetleg monitorod is) akkor ne vegyél imac-et. Egy air tökéletesen hordozható és gyors, de még jobb szerintem egy 13-as pro, hiszen erősebb a hardver és ha esetleg egy erősebb dolgot futtatnál rajta akkor nem ér váratlanul. Rá kötöd egy monitorra elteszed az asztal sarkában és imaced van. Én szeretem a laptopomat rádugni monitorra és úgy játszani böngészni meg videóvágásnál hasznos a kiterjesztése a monitornak. De nekem nagyon fontos hogy ide oda vigyem, mert azon van mindenem, ezért én laptopot ajánlok mindenképp. Az air tökéletes vékony és gyors, akár gyorsabb is mint a pro, de amikor terhelés alatt áll akkor már fordul a kocka. remélem segített valamit amit írtam.
2013. márc. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszi! Na, megvettem a gépet.:)

A 13"-os Air lett 128 gigás verzióban. Nem kellett több hely, mivel külső merevlemezre, vagy szerverre dolgozom. Vettem még hozzá egy Apple USB SuperDrive-ot, Wireless Keyboardot, egy Apple Magic Mouse egeret, valamint egy átalakítót a monitorhoz, ami egy DELL S2340L lett, ami egyébként ugyan az, mint a jelenlegi monitorom.:) Szóval játék közben is szoktam használni a PC-hez. Kicsit átalakítottam a számítógépasztalom egyik nem használt fiókját, amibe elhelyeztem a gépet. (2 db ventilátor fújja be, és egy pedig szívja el a meleg levegőt.) De most egy szintén nem használt polcon van.:)

2013. márc. 27. 22:18
 15/16 A kérdező kommentje:
Ja, találtam egy képernyőhibás MB Pro-t is, amivel az a tervem, hogy a törött képernyőt leszerel(tet)em, és egy külső monitorral, valamint az előző "kommentemben" említett billentyűzettel és egérrel fogom használni, és ezt is elrakom egy fiókba, vagy valami helyre, ahol nem igazán látszik.:)
2013. márc. 27. 22:23
 16/16 anonim válasza:
jó ötlet. Meg jó pénzért lehet hibásakat venni!
2013. márc. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!