Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol tudom megnézni, hogy a...

Szabó Gy kérdése:

Hol tudom megnézni, hogy a gépemben lévő eszközök, mennyi energiát igényelnek/watt, amper, volt/?

Figyelt kérdés
Egy FSP 300-APN táp van a gépembe.Most tettem bele még egy vinyót és a meleg miatt ventilátor is kellene bele.Nem tudom,hogy a plusz ventilátorokat elbírná-e ez a kis tápegység?
2013. máj. 5. 07:00
 1/2 pinkpancser ***** válasza:
40%

Nem olyan kicsi az a tápegység! Noname tápok kevesebbet bírnak!

Egyébként ne matekozz ezen. A ventilátorok általában pár wattot fogyasztanak csak (8 centis venti ami a kezembe akadt 12V 0.15A, tehát 1.8W)

2013. máj. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 hypno ***** válasza:
40%

A legtöbbet a processzor és a videokártya eszi.

Ezek fogyasztását meg tudod nézni a honlapjukon.


A +12V2 ág látja el árammal az alaplapot és processzort, a +12V1 pedig minden mást (videokártya, motorok) amihez 12 V kell.


A tápod 80% feletti hatásfokú és a +12V-os ágak 15-15 amperig terhelhetők. Az áganként 180W. (Együttesen nyilván kevesebb valamennyivel, de nem annyival...)

2013. máj. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!