Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nehéz és bonyolult dolog...

Nehéz és bonyolult dolog frissíteni a BIOS-t?

Figyelt kérdés
Van egy MSI 760GM-P23 FX alaplapom és van azóta új BIOS hozzá, nekem 1 éves van rajta. Letöltöm és hogyan kell frissíteni?
2013. júl. 11. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Régebbi deszkákon se túl nehéz, az újabbakon még egyszerűbb, főleg ha van a Bios-ban valami beépített flashelő opció.

Ettől függetlebül nem érdemes frissíteni ok nélkül...ha minden rendben, akkor teljesen jó az eredeti. Ha CPU csere miatt kell vagy bios bug javítás miatt, akkor oké. A gyártó honlapján és/vagy a kézikönyvben általában le van írva a mikéntje. :)

2013. júl. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából azért akarom frissíteni mert az FX-4100-as processzorom sok játék közben lekorlátozza az órajelet 1400mhz-re ezért nagyon szaggat. Hátha a BIOS frissítés megoldja. :)
2013. júl. 11. 16:40
 3/6 anonim ***** válasza:

"Users who download BIOS from here (not using Live Update) should use the flash utility included in the downloaded compressed file when doing the BIOS update"


Szóval létezik valószínűleg egy MSI Live Update szoftver, ami Windows alól futtatva leszedi a helyes BIOS-t és telepíti. Ha az oldalról manuálisan töltöd le a BIOS-t, akkor a BIOS képfájl mellé tömörítve van egy Flash Utility és azt kell használni (gondolom kiírja menet közben a teendőket).


Ez nagyon egyszerű, de ha az oprendszer nem stabil vagy frissítés közben megfagyna az gondot okozhat, így sokan inkább a hagyományosabb megoldást választják, persze az áramszünet ott is mumus.


A hagyományosabb BIOS-os frissítés itt is könnyítve van, mert van a BIOS-ban egy flash menü (M-Flash). A leírás szerint itt olvasható és flashelhető a BIOS egy USB adathordozóról:


"M-Flash

Use this menu to read/ flash the BIOS from USB media device."

2013. júl. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi.
2013. júl. 11. 19:27
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor te azt javaslod, hogy manuálisan frissítsem és ne annak a programnak a segítségével?
2013. júl. 12. 16:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Én már frissítettem mindenhogyan sikerrel és szerencsére balul sikerült esetem sem volt, igaz nem is csinálom ezt túl gyakran. Csináld amelyik neked a legszimpatikusabb, Én valószínűleg a BIOS-ban lévő M-Flash menüben tenném ezt meg.
2013. júl. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!