Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit csináljak folyamatos kék...

Mit csináljak folyamatos kék halál esetén?

Figyelt kérdés
Kaptam egy teljesen új gépet, és elkezdtem telepíteni Win7 msdnes oprendszert, majd utána a drivereket. Először csak azokat, amiket lemezről kaptam, később már a legfrissebbeket is, de mindegyik esetben két fajta kék halálom volt még Win 8.1 verzió esetén is. Az egyik 0xa0000001 / erre többen írták neten, hogy a vidi karival lesz gond /; a másik pedig 0x000000FE / erre is írták, hogy usb3al kapcsolatos rendszer hiba. Az utóbbihoz kértem frissítést a Microsofttól, de semmire se megyek vele, mert mikor telepíteném közli, hogy ehhez a rendszerhez nem frissíthető a kiegészítő. Most mit csináljak még? :(

2014. ápr. 13. 16:25
1 2 3
 11/22 Tengor ***** válasza:

ON:

Vegyél vissza!

Ha valami hulladék táp lett volna, akkor első körben azt cseréltetem veled. Lehet, hogy megoldja a problémát és lehet, hogy nem.

Ha a HDD vacakol, akkor első körben azt kell cserélni és utána jöhet a többi. HD Sentinel megmondja, hogy milyen a kondíciója és a SMART adatokat is megmutatja.

OFF:

Igazából nem izgat mi van a gépedben, csak próbálok segíteni. Persze, mivel te még a SMART adatokról még nem i hallottál, biztosan jobban tudod, hogy mit kellene kérdeznem... Előre sajnálom az orvost, aki ha ne adj isten műteni fog, mert akkor te folyamatosan beleszólsz: "azt miért csinálja?" "azt biztosan úgy kell?" "én azt nem oda raknám!"

ON:

Integrált VGA van? Ha van próbáld azzal! Ha nincs, akkor próbálj keríteni egy másik VGA-t és próbáld azzal! Esetleg ezt a VGA-t próbáld ki másik gépben!

2014. ápr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Jó hát te kezdted el a kötekedést, hogy miért kérdezősködök.

Van integrált vga, viszont pont ezért is beszéltem a boltosokkal, nem csinálhatom meg, hogy kipróbálom azzal, mert akkor elvesztem a bolti garit.

Miért kellett volna hallanom hdd smartról? De pont, azért mert te vagy valszeg a szakértő, illene elmondanod, ha már írtam, hogy nem tudom mi az. Az orvosok is részletesen tájékoztatják a betegüket.

2014. ápr. 13. 18:23
 13/22 Tengor ***** válasza:

Azért mert átdugod az integrált VGA-ba a monitor kábelt és a BIOS-ban átállítod, hogy az legyen az elsődleges, attól még nem bukod a garit.

Ha meg ezt nem lehet, akkor csinálja meg az üzlet garanciában. Igazából ha nem bonthatod fel, akkor túl sokra nem mégy vele, ha bármelyik alkatrészről is kiderül, hogy hibás, mert nem cserélheted ki.

OFF.: a doki is csak annyit mond, amennyit neked feltétlenül tudnod kell, nem fog neked referálni műtét közben.

2014. ápr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Na mindegy, akkor marad a bolt. :(

Akkor te még túl sűrűn nem jártál dokiknál. :D :P

2014. ápr. 13. 18:36
 15/22 anonim ***** válasza:
Azért átdugnám a monitort az alaplapi csatlakozóra előtte, csak hogy ne mondhassanak akármit a javításra.
2014. ápr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Hát ez hihetetlen. Voltam a boltba. Átnézték, fél órán át maxon terhelve minden tökéletesen ment. Mondták, h lehet az oprendszerem volt a hibás.

Ok, leszedtem egy másik oprendszert 8.1 msdn kiadásút, nem buhizott stb. Felraktam, majd telepítettem a vidi kártya drivereit saját lemezéről, és ugyanazt csinálja...ergo 0xa0000001 hibát ír ki nekem továbbra is.

Vki segítsen már, mi a fenét csináljak? Hardverekkel semmi gond nincs. Meg is mutatták nekem, tehát nem csak mondtak vmit, mármint a boltba.

2014. ápr. 14. 17:35
 17/22 Tengor ***** válasza:
Földelt konnektorban használod? Egyedül van a gép a hálózaton v. más eszközök is vannak?
2014. ápr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Földelt. És nincsenek más eszközök.
2014. ápr. 14. 22:21
 19/22 anonim ***** válasza:
Alaplap driverei fenn vannak-e?
2014. ápr. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Fenn. Sőt csak azokat raktam fel most, h felbírjak netre jönni. Ha csak azok vannak, akkor nincsen kék halál se. Amint vidi karijé felkerül vége mindennek.
2014. ápr. 14. 22:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!