Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » External HDD (külső merevlemez...

Tomtom08 kérdése:

External HDD (külső merevlemez) a probléma, ehhez szeretnék segítséget kérni, mert nem ismeri fel a gép Linux/Windows. Van rá megoldás?

Figyelt kérdés

A helyesírási hibákér előre is elnézést kérek


3 gépen próbáltam tegnap felismerte mind ma egyik se.

ez egy, 1 TB Tohsiba HDD ("Tohsiba" ez egy hibája, de ettől még működhetne). próbáltam Windows allat megnyitni, de semmi, de ez mind1 a Windows sok mindent nem ismer fel, de az én bajom, hogy a Linux sem látja kék Led világit a winyo felpörög, hangja szép, nem hangos, nem recseg és nem hallani torzuló hangot, szépen egyenletesen pörög a boot menüben szintén nem látható. mi lehet a baja és, hogy lehet javítani (ha lehet)



2014. máj. 9. 18:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez egy USB 3.0 HDD ugye?Nem kell betojni mert nem valószínű hogy baja van a „vinyónak”.A lemezkezelőben meg lehet oldani.De nem akarok itt semmit írni mert félrevezethet.Kérdés mennyi adat van rajta?Ami fájna ha elveszne?
2014. máj. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tengor ***** válasza:
Vagy tönkrement a winyó v. csak a rack. Csere alkatrésszel kideríthető, hogy melyik.
2014. máj. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen de ez egy egybeöntött external ha minden igaz.Nem is igényel külön áramforást.Elméletileg szétszedhetetlen.
2014. máj. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Tengor ***** válasza:
#3, mondanám, hogy "olyan nincs", de győzz meg! Link?
2014. máj. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azért írtam hogy elméletileg.Végül is a floppy meg a pendrive is „szétszedhető”


[link]


Gondolom ilyen lehet.De a kérdező nem nyilatkozott.Mivel sok ilyen és hasonló USB.3.0-ás külső vinyót eladtam nagyjából tudom milyen hibákba szaladnak bele.Főleg olyan gépben amiben nincs USB 3.0 kártya.Vagy nem tartalmaz az alaplap.De végül is ettől én nyugodtan alszom.

2014. máj. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Elnézést a meglehetősen lassú reakcióért.

Ez egy TOSHIBA STOR.E CANVIO 1TB HDD 8,9cm 3,5Zoll USB3.0

( [link] csak az enyém 1TB) külön áramforrást igénnyel az hogy mi van rajta az nem érdekes ha elindul akkor az egyik része visszaszerezhető.

se az a baja hogy nem látja semmi, és nem csak a Windowsra gondolok, se a Linux, de a legnagyobb probléma hogy a Biosba se találom (a gép bootol külső adathordozóról ha rá van kötve a gépre 3 gépen próbáltam, de egyiken se ment a kábel tuti jó, az tesztelve, tehát nem tudom elgondolkodtam rajta, hogy szétkapom atomjaira, de van garija még csak nehéz érvényesíteni mert megszűnt az üzlet ahol vettem.

2014. jún. 15. 14:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem csoda hogy megszűnt az üzlet.Amilyen gyorsan reagálsz a dolgokra.
2014. jún. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

sorry volt más bajom miután feltettem a kérdést most viszont tudok erre is koncentrálni megint.

elnézést kérek érte.

Németországba vettem a ProMarkt-ba de megszűnt felvásárolta egy másik de nem tudom érvényesíteni azt a garanciát ott.

2014. jún. 15. 20:35
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát ezért viszont csak sajnálni tudlak.Bár nekem a garancia mindig úgy zajlott hogy lecserélték aztán köszöntek egy nagyot.Azt írtad felpörög és a led világít.A kábel az USB 3-as gondolom.Mivel azt írtad külön áramforrást igényel kérdés hogy az áramforrás működik vagy sem(megfelelően)merthogy valamit ad ha világít a led.Szokott olyan gond lenni hogy olyan elosztóba van dugva bizonyos hardver amiben van földelt és nem földelt is dugva.Ez elintézheti.A töltök vagy a routerek,modemek tápcsatlakozói is így mennek tönkre.Nem tudok okosat mondani sajnos neked.Csak hogy cserélgeted a kábelt.Megpróbálod USB.2-es kábellel esetleg.Szétszedni vinyót csak akkor érdemes ha van egy ugyanolya amiből lehet „berhelni”.Sok szerencsét.
2014. jún. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, akkor majd lesz vele valami szerintem kicsit megzuzom a házat aztán ha jön egy asztali gép akkor megy a próba, addig meg ellesz egy dobozba.
2014. jún. 18. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!