Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 3 pines ventillátor furdulat...

3 pines ventillátor furdulat számának szabályzása?

Figyelt kérdés
van egy 3 pines cooler master 775 ös cpu ventilátorom ami alap 2500 rpm el megy. Ezzel nincs is probléma csak szeretném valahogy szabályozni pl:ha készenlétbe rakom ne menjen 2500 al. mivel tudom hogy a 4.pin a felelös a szabályzásért ezért elvileg nem lehet szabályoznni DE esetleg a BIOS ba ha más feszültséget adok neki? lehetséges ez? kevesebb áram lassab ventillátor lehetséges? ha igen hogy?

2014. jún. 30. 11:33
1 2
 1/12 anonim válasza:
Ha az alaplap támogatja ezt a lehetőséget akkor a SpeedFan nevű programot ajánlom. De csak óvatosan, nehogy túlmelegedjen a processzor. :)
2014. jún. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
2014. jún. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy az alaplapod támogatja-e.

Nekem újabb lapom van, abban egyrészt a BIOS-ban is lehet állítani. De az ASUS Fan Xpert-jében is lehet Windows alól. (ASUS lapom van)


És igen, a feszültséget kell tudni "piszkálni" hozzá 3 pinesnél.


Még az jutott eszembe, hogy házilag lehetne barkácsolni hozzá "tekerőt", de az meg veszélyes (letekerve marad terhelés alatt pl.) és komplikált is, ha nem értesz hozzá...

2014. jún. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
igen a tekeröshöz nem az alaplapom : [link]
2014. jún. 30. 11:44
 5/12 A kérdező kommentje:
a lapomba van thermal throtting meg ilyenek de nem tudom hol van VOLTAGE ami a ventikre érvényesül
2014. jún. 30. 11:45
 6/12 A kérdező kommentje:
am ubuntu -t használok
2014. jún. 30. 11:46
 7/12 csacsi2 ***** válasza:

Ez ebben a formában nem működik. Biosban, ha van rá mód, állíthatod a fordulatszámot. Amennyiben nincs akkor azzal, hogy kevesebb fesz-t adsz neki (pl 5V -ra kötöd), azzal meggátolod hogy amikor szükséges lenne, akkor teljes fordulaton üzemeljen.

Tápon, ha máshova kötöd, azzal megoldhatnád:

+3.3V, 5V , 12V (alapértelmezett)

Fanspeed programmal, ha támogatja az alaplapot, lehet szabályozni a fordulatot:

[link]


Az alaplap amennyiben tudja lejjebb veszi a fordulatot, ha az energiagazdálkodásban be van állítva. Amennyiben nincsenek meg a feltételek, fogadd el hogy annyival pörög! Nem érdemes kissebb voltra tenni, mert előfordulhat hogy túlmelegszik.

2014. jún. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
értem :D nem hiszem hogy túl melegedne mert 12fok :D lazán lehetne 30 fok is nem érrdekelne am meg nagyon nem hajtom a procit
2014. jún. 30. 12:29
 9/12 anonim ***** válasza:

Ott valami nincs rendben szerintem.

Ha csak nem egy fagyasztóban van a gép.


Vagy az érzékelő rossz, vagy a program, ami kiolvassa.

De 12°C nem lehet egy 20+ fokos szobában... Ugyanis a ventilátorok nem hűtik a levegőt (sőt, melegítik!), hanem csak mozgatják.

2014. jún. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 csacsi2 ***** válasza:

Na ja..12°c az kevés még szibériában is. Vagy valamelyik érzékelő rossz, vagy amivel nézed( mivel nézed?)annál nincs beállítva az érzékelő tipusa (ISA Bus ; SMBus).

Biosban nézd, vagy aida64 -el esetleg a már említett SpeedFAN nevü programmal.

[link]

Ezen a képen egy szabályozott processzor alapjárati értéke van 0.99V 1200MHz -n "hajtva" és ezen az alaplapon nem működik a speedfan és ez is 100% -on pörgeti a ventit folyamatosan.

de ez sem 12°c.

2014. jún. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!