Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 3 pines ventillátor furdulat...

3 pines ventillátor furdulat számának szabályzása?

Figyelt kérdés
van egy 3 pines cooler master 775 ös cpu ventilátorom ami alap 2500 rpm el megy. Ezzel nincs is probléma csak szeretném valahogy szabályozni pl:ha készenlétbe rakom ne menjen 2500 al. mivel tudom hogy a 4.pin a felelös a szabályzásért ezért elvileg nem lehet szabályoznni DE esetleg a BIOS ba ha más feszültséget adok neki? lehetséges ez? kevesebb áram lassab ventillátor lehetséges? ha igen hogy?

2014. jún. 30. 11:33
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
ja igen 29 fok bocsánat elirtam más szenzort néztem
2014. jún. 30. 17:57
 12/12 csacsi2 ***** válasza:

Lényeg a lényeg, amennyiben az alaplap nem szabályozza csak az a lehetőséged van hogy "megkókányolod", hogy a kissebb feszültségre kötöd (táp). Ezáltal lassabban fog pörögni, de nem lesz szabályozható, tehát öszességében nem javaslom a kontár munkát. A hőmérséklet értékek alapjáraton nem relevánsak, mivel akkor van szerepük amikor tejes kihasználtsággal üzemel a gép. AIDA64 stabilitástesztjével meg lehet hajtani rendesen és az már az az érték amit figyelembe kell venni!

SpeedFan ezekkel az alaplapokkal biztosan kompatibilis:

[link]

2014. júl. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!