Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért indul újra a gép a...

Miért indul újra a gép a hangkártya telepítésnél?

Figyelt kérdés
Egy asztali számítógépem van Windows XP Professional SP3-as operációs rendszerrel. A hangkártyám integrált AC'97 Audio Controller 82801EB ICH5. Az alaplap Intel. Az eszközkezelőben sárga felkiáltójel látható a multimédiás hangvezérlő előtt. Amikor megpróbálom frissíteni az illesztőprogramot elkezdi átmásolni a fájlokat, amikor már a legutolsót is megcsinálta, akkor egy pillanatra kék halál jelenik meg, aztán egyből újraindul. Az intel oldaláról is letöltöttem már drivert a hangkártyához, a telepítésnél mindig erre figyelmeztet: "Ez a szoftver nem ment át a Windows Logo tesztelésén, amely a Windows XP-el való kompatibilitást vizsgálja". Utána még kiírja, hogy ez a rendszer stabilitását veszélyezteti. Az operációs rendszert is már 3x tettem újra, le is formáztam. Ezzel a géppel ezelőtt is voltak ilyen gondok, de aztán 2-3 próbálkozásra feltette a hangkártyát. Most viszont semmivel sem akarja. :( Mi lehet a gond?

#hangkártya #kék halál #AC'97 #hangkártya driver #hangkártya illesztőprogram #hangkártya telepítése #multimédiás vezérlő
2014. júl. 2. 11:12
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ezt az intel honlapjáról letöltött telepítőnél írta ki.
2014. júl. 3. 19:33
 12/19 anonim ***** válasza:

A portcls.sys rendszerfájl, és ahogy nevéből is következik, a portok kezelésével foglalkozik. Nyilván az integrált hangkártya is portra van köve, csak nincs az alaplapra kivezetve foglalatként.


Lehetséges okok:


1. Chipset driver hiba

2. Alaplap hibája

3. BIOS-ban hibás PCI beállítások

4. Oprendszerben hibás PCI beállítások


Úgy tűnik, hogy a hangkártyához az égvilágon semmi köze nincs a problémának, csak épp ott csapódik le.


Első körben egy BIOS resetet csinálj, hagyj mindent alapértelmezetten, majd próbálkozz újra. Ha nem lesz jó, rakd újra az oprendszert. Ha úgy se lesz jó, akkor az alaplapod haldoklásának tünete lehet.


Még egy dolog: A fentiektől függetlenül és a sorrendiség bármely szakaszában érdemes egy linux CD-ről megnézni, van-e probléma. (Ha még eddig nem javasoltam volna.) Ha azzal jó, akkor jó esélyed van arra, hogy csak az oprendszered döglődik.

2014. júl. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

ad 1985


[link]


[link]

2014. júl. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
bocs 1885
2014. júl. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

UU csak nem tévedtem?? hihi


AD1885/AD1980/AD1981A/AD1981B/AD1985

2014. júl. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
2014. júl. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Analog Devices Inc. AD1985 audio codec
2014. júl. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segítségét és a tanácsokat! :) A probléma megoldódott anizs777 linkjének segítségével. :) AD1985 Audio driver volt a megoldás.
2014. júl. 14. 23:31
 19/19 anonim ***** válasza:
szívesen
2014. júl. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!