Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért pörög állandóan a cpu...

Miért pörög állandóan a cpu ventilátorom maximum fordulaton, ha a maghő normális 40 fok körül van, hol van a baj?

Figyelt kérdés
Van egy ASUS X5DAD laptopom, a cpu maghő-t mutatja a szenzor de a processzor hőmérsékleténél hibát jelez az Asus utility programja.
2014. aug. 16. 13:36
 1/10 lastan válasza:
Elvileg a biosban tudod állítani a centit autómatár de ha már azon van akkor tényleg a processzor melegszik nagyon. Pasztával kend be újra
2014. aug. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 lastan válasza:
Bocs centit:venti
2014. aug. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a biosban nem tudok állítani ezzel kapcsolatosan. Gondolom automata gyárilag. Frissítettem közben a biost de ugyanaz a jelenség van. Félek hogy alaplap hiba, nem tudom. Vagy van a hűtőn egy külön érzékelő ami elromolhatott? Van ilyen laptopokon egyáltalán? Everest 45 fok, Asus utilitiben pedig "no data" fan sped max...
2014. aug. 16. 13:46
 4/10 A kérdező kommentje:
Úgy kezdődött a jelenség hogy indításonként néha nem esett vissza a venti sebessége normál értékre hanem ment ujra indításig. Most pedig már egyáltalán nem szabályoz.
2014. aug. 16. 13:49
 5/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor újrapasztázom és megoldódik a probléma?
2014. aug. 16. 14:11
 6/10 lastan válasza:
Nem tudom lehet hogy megszáradt a paszta. Ezek a paszták 1-2 éven belül meg tudnak száradni
2014. aug. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 lastan válasza:
Esetleg még próbáld meg kivenni a gombelemet az alaplapból, várj pár percet és tedd vissza. Ekkor a bios visszaáll a gyári beállításokra.
2014. aug. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, egy kicsit megnyugodtam hogy nem a chipset halt meg.

Keresgéltem itthon, találtam ezüst és fehér pasztát bontatlant. Most ha több időm lesz szétbontom a gépet.

2014. aug. 17. 01:46
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a (G781-1) hőszenzor IC halt meg korábban, a szervívben nem cserélték. Egy dróttal rövidre kötötték, és nem csoda hogy fix sebességen mozog a venti. Hol találhatok ilyen IC-t.....?
2014. aug. 22. 12:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Mivel a 40 fok az már kicsit magas laptopnál... esetleg kicsit pihentes és akk lehet lemegy ha úgy van beállítva hogy csak egy bizonyos hőmérséklet felett kapcsoljon be(nem tudom sajna hogy kell, de ha beirod a google-ba akk megtudhatod)
2014. szept. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!