Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Néha random elszáll a gép...

Néha random elszáll a gép (főleg bejelentkezéskor) és a BI/OS-ba lép be az újraindulás után. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Néhány hete elkezdett egyre lassabb lenni (értsd: a megszokott fél-1perc felállási idő már kinyúlik 5 percre is, asztalon helyi menüre várni kell egy jó percet, hogy történjen valami stb..)

Néha loginnál gondol egyet újraindul a BIOSba. Innen való kilépés/ újraindítás általában megoldja de van amikor még a 3. sem. Nem tudom mi lehet a baja nem régi 1 éves múlt.

Konfig:


Táp: codegen 400w 300xx (cserélendő tudom)

OP rendszer: Win 8.1 enterprise

CPU: I5 3330 3.0ghz

VGA: HD 7770

Ram: 8gb Corsair Vengance (2x4)


Ha kell tudok részletesebb infót adni. Előre is köszönöm



2014. aug. 24. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Mielőtt messzemenő következtetéseket levonnánk, telepítsd újra az operációs rendszert!
2014. aug. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az néhány napja megvolt, és tegnap ugyanúgy elszállt loginnál. Igaz a 2. partíciót nem formztam meg (tároló) de nem éreztem szükségét gondoltam elég azt amin a rendszer van, vagy meg kellene azt is? (Avastot futtattam semmit nem talált)
2014. aug. 24. 11:39
 3/8 anonim ***** válasza:
nem értek én az ilyenekhez annyira, de én ilyenkor a te helyedben minden sz_rt kipróbálnék. pl. csak egyik ram van bennt ... hátha az a gond. Esetleg ha van módod rá,akkor másik táppal kipróbálni. (pl. barátét)
2014. aug. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ramokat már néztem azok jók, a tápot cserélni fogom nemsokára.
2014. aug. 24. 11:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Örülhetsz, hogy még működik, amellett a táp mellett..

Vszeg op-rendszer hiba, vagy ha nem az, akkor táp. Utána jöhet minden más ellenőrzése.

2014. aug. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát igen "még"....
2014. aug. 24. 11:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Mondom,ha esetleg van olyan ismerős,akinek a tápja jó a gépedbe, és persze megengedi,hogy kipróbáld, akkor előtte nem árt kipróbálni, veszíteni nem veszítesz vele.

Ha meg nem a táppal van a baj,akkor addig nem kell rögtön rohanni venni újat(persze idővel nem árt kicserélni).


Most mondanám,hogy vidd megbízható szakszervízbe, de ott is csak hümmögni tudnak jobb esetben. Aztán meg elkérnek a nagy semmiért pénzt.(Itt most nem feltétlenül a sufnikra gondolok)Lehet ,hogy találsz olyan helyet ,ahol tényleg tudják mi a baj, de most akkor cipeld ide-oda a gépet,meg dobálod ki a pénzt. Ezt majd csak akkor maximum,ha nincs más lehetőség.

2014. aug. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tápról annyit tudok, hogy a GTX 750TI alatt már összeomlott. Akármit elindítottunk lelőtte a gépet de a HD 7770-t még úgy néz ki elbírja. Köszönöm a válaszokat, lehet tudok szerezni tápot de nem vagyok benne biztos.
2014. aug. 24. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!