Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » TP-LINK WR542G router-t...

TP-LINK WR542G router-t vásároltam, UPC Fiber Power 30-as netem van, mindent bekonfigurálok 100x és mégis eltűnik a net néhány újraindításkor (mikor a modemen új IP cím jön), miért?

Figyelt kérdés
Szóval adott a fenti router. Már sokadszorra konfigolom, számtech műszerész vagyok, szal nem tök ismeretlen a terület, bár wireless-ben nem vagyok otthon. Már google-ben is utánanéztem a beállításoknak, voltak jó leírások, és még sincs rendben a dolog... Szóval az van, hogy ugye bekonfigolok mindent. Fiber Power 30, dinamikus IP, stb. Semmi gond nincs, amíg az IP cím meg nem változik (mivel dinamikus, ezért ez időnként előfordul, hogy mennyi időnként az teljesen változó, úgy látom). Nos, amikor változik, feláll a rendszer (WinXP-SP3), nyitok egy böngészőt, és nem jön be semmilyen oldal... Ha meghívom a router-t, a kezdőoldal a "Status", ahol a WAN pont alatt ott szerepel minden adat (tehát a router behívja az új IP-t, gateway-t stb.). Még sem elérhető semmi! Ezután egész egyszerűen a WAN pontban az adatok mellett nyomok egy "Release"-t, aminek hatására minden adat törlödik, majd "Renew", aminek hatására a router újra bekéri az adatokat. A poén az, hogy az újan bekért adatok -természetesen- egy az egyben ugyanazok, mint mielőtt "Release"-zel töröltem volna, s rögtön ezután láss csodát: minden oldal elérhető, van net. Legyetek szívesek valaki mondja meg, miért van ez, mit bénázok el, egyáltalán hogyan lehetséges ez?
2010. jan. 30. 21:39
 1/3 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok, még annyit, hogy pár barátomat, kollégámat már kérdeztem, de eddig mindig egy lépéssel előttük jártam... Pl. javasolták, hogy frissítsek firmware-t, de azt már megtettem (de a fenti probléma a frissítés előtt is fenn állt). MAC címet klónoztam, de klónozás nélkül is próbálkoztam már. Ettől függetlenül lehet, hogy csak valami apróságon múlik a dolog, ezért minden ötletet szívesen fogadok. Köszönöm.
2010. jan. 30. 21:45
 2/3 czibles ***** válasza:

szerezz egy másik routert és próbáld meg azzal is lehet, hogy a routered hülyült meg.

hálózatod van mindez idő alatt?

2010. jan. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szia, köszi a választ, a modem műxik, és mint írtam amint adatokat frissítek a routerben azonnal van net (hiába ugyanazokat az adatokat hívja be). Amúgy wireless háló még nincs, mert a másik gép még nem készült el, tehát jelenleg csak teszt üzemben van a router. Egyébként próbálkoztam pingeléssel, de csak a routert érem el.
2010. jan. 31. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!