Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 100%-on, kikapcsol,...

Windows 100%-on, kikapcsol, újrarakás probléma?

Figyelt kérdés
Adott a probléma, windows 7 laptop mindig kikapcsolt magától. Utóbb kiderült, hogy valami program 100%-on használja az egészet, de nem tudom kilőni, nem engedi a windows. Egy partíció van, 200GB, ami fájlok kellenek, az kb. 50Gb. Másolnám át másik gépre wifin keresztül otthoni csoporton, mert másképp nem tudom megoldani a fájlok lementését, de kikapcsol magától a 100% miatt, illetve brutálisan hosszú idő lenne amúgy is. Tehát újrarakni nem nagyon tudom anélkül, hogy ne vesszenek el a fontos fájlok. Hogyan lehetne ezt megoldani? Gondolom először a bizonyos programot kellene kilőni (svchost, vagy scvhost már nem tudom), de nem engedi, ha meg igen akkor újra megjelenik egy másik (amúgy is fut belőle vagy 3-4 a feladatkezelőnél). Aztán ha ez sikerül, telepítés előtt készítsek egy másik partíciót és pakoljam oda a dolgokat? De azt hogyan kellene?

2014. dec. 21. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Az svchost nem vírus, hanem valamelyik Windows szolgáltatást takarja. A win update szokott ilyet okozni.
2014. dec. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
az okés, de teljesen a procit használja 100%-on, meg a memóriát, ezért kikapcsol (van laptophűtő alatta)
2014. dec. 21. 12:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet. Az esetek legnagyobb részében a windows updater okozza. Tiltsd le.

A másik gyakori probléma a vírus és/vagy trójai. Szedd le a Malwarebytes Anti-Malware Premiumot, van "tört" Portable verzió. Mindent megfog, nekem mindig bejött.


Windows installkor tudod managelni a partíciókat. Windows 7-nek csinálj egy 50-60GB-os partíciót, ebből leválaszt majd 100MB-t, a maradék meg maradhat a D:\

2014. dec. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Most kapcsoltam ki teljesen a windows updatet, remélem megoldja a problémámat, kíváncsi vagyok most kikapcsol-e....
2014. dec. 21. 16:06
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát sajnos nem ez volt a megoldás... :(
2014. dec. 21. 16:51
 6/6 A kérdező kommentje:
Újratelepítettem, de továbbra is ezt csinálja....
2014. dec. 22. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!