Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Túlmelegedés, hűtési problémák...

Túlmelegedés, hűtési problémák? SSD miatt lehetséges?

Figyelt kérdés

Másfél hete vettem egy SSD-t, amit bele is raktam a gépbe, de mivel nincs 2,5"-es merevlemez helyem, és még nem vettem hozzá dokkolót, egyelőre a ház aljában tartom, a videokártyám alatt.


A problémám az, hogy az elmúlt napokban (ebből a másfél hétből kb. csak 4-5 napot használtam a gépet) a videokártyám és a processzorom elkezdett határozottan melegebb lenni, és a hűtés nem tűnik elegendőnek, hogy a játék alatt 85°C GPU hőmérsékletet visszavigye 40°C alá, ahogy szokta, miután a játékot befejezem.


Arra gondoltam, hogy ez lehet amiatt, hogy az SSD a gép aljában van, és mivel a meleg felfelé száll, talán jobban fűti a többi részt (amikor bekapcsolom a gépet, 25-28°C körüli az SSD-m, később nem megy 39-40°C alá). Lehetséges, hogy az SSD elhelyezkedése, illetve esetleg ahogy megoldottam, hogy a tápkábel elérjen odáig, miatt nem tud lehűlni a proci és a videokártya?


A procim is átlagosan 5-10 fokkal melegebben fut a szokásos 35°C-nál.


Már kijjebb húztam a sarokból az íróasztal mellől (a radiátorhoz a vízcsövek pont ebben a sarokban futnak, egy tv állvánnyira, de a radiátort viszonylag alacsony hőre szoktam állítani, így ezek majdnem teljesen hidegek), levettem a ház oldalát, de semmi. Tanácstalan vagyok. Segítene, ha rendesen a helyére kerülne az SSD? Poros nem hiszem, hogy lehet túlzottan, alig pár hónapos a gép.


Kép: [link]

[link]


Aida: [link]



2015. márc. 17. 20:34
 1/5 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem beleírni a gépem adatait...


Asus H97-PLUS

i5-4690 (+ Cooler Master 212 EVO)

Asus R9 290X DirectCU II OC

Samsung 840 EVO 250GB

WD Black 1TB


Ház: Gigabyte GZ-X7

2015. márc. 17. 20:36
 2/5 anonim ***** válasza:

SSD-re fújod a meleg levegőt a videokártyáról, igen rövid idő alatt ki fogod nyírni. Még melegebb, mint a merevlemez, ilyet se láttam még. Nálam az SSD normál esetben 29 fokos, szóval elenyésző hőt termel, az, hogy ennyivel nőtt a házban a hőmérséklet, elég durva lenne, ha emiatt lenne, de persze, komplex dologról van szó, hiszen a 39 fokra hevített hő száll vissza a felsőbb komponensekre, ami azért már kicsit más, mint a normál szituáció.


Én a helyedben az SSD-t odaraknám a HDD mellé, oda, ahol most annak a rögzítőcsavarjai vannak, és oda lenne nekitámasztva. Az SSD-nek nincs szüksége hűtésre, így viszont folyamatosan csak fújod rá a meleg levegőt, játék közben ezek szerint akár 40 fok fölé is felmelegedhet. Helyezd el onnan.

2015. márc. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem terveztem hosszútávon a ház aljában tárolni, csak még nem jutott lehetőségem beszerezni az alkatrészeket, hogy rendesen beszereljem.
2015. márc. 17. 20:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Elég meleg, hosszútávon mindenképpen árt az SSD-nek. Nálam 25 fokos: [link]
2015. márc. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megvan a túlmelegedés oka, egy Malware volt, ami folyamatosan zabálja a procim és a videokártyám teljesítményét... Hitman Pro-val kitakarítottam és most már visszatért 35 fok körülre minden!
2015. márc. 18. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!