Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy kell a notebookot használ...

Hogy kell a notebookot használni? :/

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm azt mondta, hogy nem szabad állandóan töltőn lenie, mert elpusztítja az akksit. Én általában, ha van közelben konnektor beszoktam dugni. Hogy is van ez?

2015. ápr. 27. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Li-oin azt szereti, ha merül 30%ra majd felmegy 90%ra. Mint mozgatni érdemes. Persze ha állandóan a töltőn van az se rossz, mivel az elektronikája lekapcsolja.


Amit nagyon nem szeret az a lenullázódás.

2015. ápr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az akkumulátor amúgy is gyengül, veszít a maximális töltöttségi szintjéből, egy kezdetben 4000mAh-s akksi egy év múlva lehet, hogy már csak 3500-at lesz képes biztosítani, ha gagyi, lehet, hogy csak 3000-et, vagy még kevesebbet. Ha folyamatosan rajta hagyod a töltőn, ez a folyamat gyorsulni fog. Egyrészt az akkumulátornak is jót tesz, ha használva van néha (hagyod lemerülni 20%-ig, aztán feldugod, 100%-nál lehúzod, mondjuk legalább heti 3x, hasraütésszerűen mondtam egy számot), másrészt viszont ami folyamatosan terhelve van, az a töltő. A töltő ha folyamatosan dolgozik (és olcsó laptophoz tipikusan valami bóvlit adtak), akkor lehet, hogy megadja magát 1 év múltán.


De ez mind csak általánosítás, és tényleg töltő/akksifüggő. Anyám netbookja vagy 5-6 éves, folyamatosan be van dugva, ha mégis használni kell hordozhatóként, bírja az akksi 4-5 órán át, és a töltő is tavaly lett csak cserélve először. Apám Acer laptopja (2 éves volt) folyamatosan be volt dugva, az a gép pl. fél percet bír már csak tápról.

2015. ápr. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tibusz0211 ***** válasza:
Sok gyártó ma már kínál olyan programot a géphez, ami az akku töltését nem engedi fel 100%-ra, csak 60-80%-on tartja, ezzel kímélve, illetve bizonyos időközönként kikapcsolja ezt a funkciót, 100%-ra tölt, majd lemeríti és újra visszakapcsolja a 80%-ot. Így önmagát tartja karban, de így sem örökéletű az akkumulátor, és úgy sem, ha a polcon porosodik.
2015. ápr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jaj már, ez a sok laptop akkus kérdés. Miért nem tudtok rákeresni?

Mindegy, linkelem a legutóbbit, a #4-es az én válaszom:

http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorako..

2015. ápr. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!