Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy melegszik kevésbé,...

Hogy melegszik kevésbé, illetve hogy fogyaszt kevesebbet a processzor?

Figyelt kérdés
Ha kisebb órajelen folyamatos kihasználtság mellett fut, vagy ha nagyobb órajelen fut, de ugyanannyi (ugyanannyira cpu igényes) programokat futtat

2015. máj. 18. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Magasabb órajelen.

Megpróbálhatod alulfeszelni.

Addig csokkenteni szépen lassan lépésről lépésre a cpu feszültséget a bioban, amíg stabil a cpu.

2015. máj. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel a magasabb órajelhez több feszültség kell, meg a fogyasztás is nő (plusz a hőmérséklet) így értelem szerűen alacsony órajelen már nem annyit fog enni.

Pl.:

3470s procim 65W-ot zabál, hogyha a 2,9-3,2 GHz-et pörgeti, ha felmegy 3,4-re akkor ha jól emlékszek +5W-ot mértünk, ha meg az üresjáratot nézzük akkor meg 1,6-on megy a proci és és eszik 35-50W között, legalábbis nálam ezt az értéket hozta a mérés.

Most ugyebár te terhelés alatt lévőre vagy kíváncsi, hát kisebb órajelen kevesebbet eszik, magasabb órajelen többet, és mint említettem ez elég jó hőemelkedéssel jár az utóbbi esetben.

2015. máj. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igazából, én csak a windowsos energiagazdálkodásnál vettem le a proci max teljesítményét 60%ra, de azóta 100%-os terhelés alatt sem ment talán 1.3GHz felé a 2.4GHz processzor


Laptopról van szó, Biosban kb 0 dolgot lehet beállítani

2015. máj. 19. 07:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, nem az energiagazdálkodási lehetóségeknél kell csökkenteni az értéket, mert az a processzor teljesítményére vonatkozik, hanem a biosban a CPU Voltage - nél veheted lejjebb a feszültséget.

De csak lassan. Próbáld 1.020-on ha nem megy akkor emeld 1.030-1.040-1.050 stb...

2015. máj. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!