Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért lassul le a laptopomon...

Miért lassul le a laptopomon minden létező program (még a webböngésző is, sőt, még a karakterbevitel is akadozik) olyankor, amikor nincs csatlakoztatva egy bizonyos külső winchester? Valami beállítási dolog?

Figyelt kérdés

Ez a bizonyos külső vinyó 3.0-val csatlakozik, de ha nincs csatlakoztatva, akkor a laptop szinte használhatatlan folyamatos munkavégzésre, annyira idegesítően lelassul.

Másik külső winchester nem gyorsítja fel, csak ez az egy.


2015. jún. 5. 12:17
1 2
 1/15 Panda Péter ***** válasza:
nem lehet hogy arra van beállítva a lapozófájl?
2015. jún. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi a választ, de sajnos nem tudom, mi az a lapozófájl. :-)

Hol tudnám ezt megnézni, vezérlőpult?

Vagy ez valami komolyabb beállítás - olyat én nem csináltam a gépen. :-)

2015. jún. 5. 12:23
 3/15 A kérdező kommentje:

Egyéb infó: laptopom saját merevlemezén van még kb. 50-60 gigabyte szabadon az 500-ból. A winchesteren 500 gigabyte szabad az 1 terrabyte-ból.

Nem tudom, ez számít-e esetleg...

2015. jún. 5. 12:26
 4/15 anonim ***** válasza:

[link]


Ha a külső meghajtó betűjele mellett van egy szám akkor azt írd át 0-ra

2015. jún. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Közben keresem, mi az a lapozófájl.
2015. jún. 5. 12:27
 6/15 A kérdező kommentje:
Kedves Második, neked is köszi! Mindjárt nézem azt is. :-)
2015. jún. 5. 12:28
 7/15 A kérdező kommentje:
Ja, közben látom, kedves Második, Te is a lapozófájlról küldtél linket! Áttanulmányozom a témát, beletelik kis időbe, köszi mindkettőtöknek!
2015. jún. 5. 12:30
 8/15 Panda Péter ***** válasza:

a lapozófájl úgy működik, hogy a rendszer lefoglal egy bizonyos nagyságú területet a háttértárolón, és azt memóriaként használja. ez nyilván nem ideális, mert a háttértároló sokkal lassabb mint a RAM, de ha kifogy a rendszer a memóriából, akkor sajnos ez van.

a vezérlőpult/rendszer/speciális rendszerbeállítások/speciális/teljesítmény/speciális/virtuális memória elérési úton tudod megnézni hogy hogy van beállítva. lehetőleg úgy ellenőrizd, hogy be van dugva az ominózus merevlemez. ha van helyed a belső háttértárolón, és most nem úgy van beállítva, akkor állítsd be, hogy csak a belső meghajtón legyen lapozófájl, a külsőn pedig ne.

2015. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi, kedves Panda P!

Mindjárt megpróbálom, amint hagy a gyerekem!

2015. jún. 5. 12:37
 10/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok, itt vagytok még esetleg?

Végigjártam a folyamatot, de nekem úgy tűnik, hogy a külső vinyó alapban nincs beállítva, mint lapozófájl-forrás.

Vagy csak én nem értelmezem jól?


Megnéznétek a belinkelt képernyőképet a jelenleg érvényes beállításról?

[link]


Ez a jelenlegi beállítás, C meghajtó ugyebár a saját belső winchester, E meghajtón meg jelenleg is csatlakoztatva van az a Toshiba külső winchester.

2015. jún. 5. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!