Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pasztázás óta nem jó a VGA-m?...

Pasztázás óta nem jó a VGA-m? Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

A procim már eléggé melegedett, meg tuningolva is volt, ezért gondoltam újrapasztázom. Minden rendben is volt, az északi híd chipjét is újrapasztáztam, viszont még elég sok pasztám maradt, és a vga-m sem volt még soha újrakenve pedig már 5 éves, gondoltam megcsinálom azt is. Hát nem kellett volna. Ugyanis összeraktam mindent és azóta ha bekapcsolom a gépet, akkor nem jön be a semmi, csak fekete kép. De ad jelet a vga, de csak azt a full fekete képet, és a windows sem bootol be, csak van a gép és nem csinál semmit. A venti is pörög a vga-n, tápkábel is ellenőrizve lett. Viszont az alaplap integrált videokártyájáról tökéletesen működik a gép, ezért gondolom, hogy a vga-val van a gond.

Konfig: alaplap: Asus p5g41 t-m lx

Proci: Intel pentium dual-core e6500 3.78Ghz-en

Vga: Sapphire HD 6850 1Gb

6Gb Ram



2015. jún. 26. 15:19
1 2
 1/11 IceHunter ***** válasza:

Nálam is volt ez a probléma, és megoldódott.

Amikor megkaptam ezt a gépet (kölcsön), akkor teljesen kifújtam a gépet egy fújó géppel, nem tudom, hogy mivel, de erőssen fújta bele, de nem én intéztem. Aztán, amikor haza hoztam a gépet, nekem is ugyan ez volt, aztán vártam egy kicsit, 1x újrainditottam, és vártam, aztán bejött. Ilyen videokártyám van, csak VTX3D. Próbáld meg ezt.

2015. jún. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom. Elég gyakran ki szoktam fújni az egész gépet kompresszorral(havonta kb) úgyhogy nem lehet túk koszos a gép. De azért megpróbálom. Kifújom, aztán próbálkozok tovább, egyszer csak elindul :D

Egyébként olvastam a neten olyat is, hogy meg kell sütni a VGA-t a sütőben, és ha esetleg valahol kontakt hibás, akkor az szépen megolvassza az ónt és befoltozza a lyukat. Ha sehogy nem tudom megoldani a gondot, akkor lehet, hogy kipróbálom..

2015. jún. 26. 15:32
 3/11 anonim ***** válasza:
A tápcsatit visszaraktad?
2015. jún. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, visszaraktam, es le is mértem, üresjáratban megvan benne a stabil 12V
2015. jún. 26. 15:44
 5/11 IceHunter ***** válasza:

Azt próbáld ki, amit írtam:

1. bekapcsolod a gépet.

2. amikor ott a fekete kép, akkor próbálj nyomni egy entert.

3. ha nem sikerül, akkor indítsd újra.

4. a fekete képernyőnél várj.


Ha nem tudtam segíteni, akkor bocsi. Nekem így oldódott meg ugyen azzel a vidivel.

2015. jún. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát úgy tűnik ez sem vált be. Egyébként vakon be tudok lépni a biosba ha nyomom a del-t amikor a boot screen-nek kellene lennie. Viszont ha nem csinálok semmit akkor sztem lefagy a gép, mert világít a num lock és nem tudom kapcsolgatni, viszont ha belépek a biosba akkor igen. Azt is próbáltam, hogy biosbol ujrainditom, de akkor is ugyanaz mintha resetet nyomnék
2015. jún. 26. 16:20
 7/11 IceHunter ***** válasza:

Ha a fekete képernyőnél vársz, akkor se csinál semmit?

nekem is kellett várnom, próbáld meg.


Ha nem jó, akkor valószínüleg rosszúl lett pasztázva.

2015. jún. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Biztos ami tuti alapon, a linkelt képen kiemelt csatlakozó is be van kötve?

[link]

2015. jún. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
2órán keresztül hagytam, de akkor sem jó. És igen, biztos, hogy csatlakoztatva van. A tápnak kettő ipyen kábele is van, mindkettővel kipróbáltam de semmi
2015. jún. 26. 18:27
 10/11 A kérdező kommentje:
*ilyen
2015. jún. 26. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!