Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történik ha egy külső...

Mi történik ha egy külső programmal olyan hz-re állítom a monitort amit nem bír? Elromlik?

Figyelt kérdés
Van egy külső program (Custom resolution utility) amivel lehet mindenféle felbontást és frissítést beállítani. Mi történik ha mondjuk egy 60hz-s monitort 100-ra állítok? Kiég, elromlik? Vagy csak nem kapcsol be? LCD monitorról van szó.
2015. júl. 7. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg semmi mert azt a képet nem fogja megjeleníteni. Kiírja hogy túl magas hertz vagy pedig megjeleníti csak ugyan úgy 60hz-en
2015. júl. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!


És lehet valahogy ellenőrizni hogy hány hertzen működik? Tehát ha beállítok 75-öt, lehet ellenőrizni hogy tényleg annyin megy-e, vagy nem bírja és 60-on megy?

2015. júl. 7. 12:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá a monitorodra és nézd meg mennyit bír annál többet amit írnak sehogy se fog többet bírni.
2015. júl. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Beállítottam 80-ra 1080p-n, és teljesen elcsúszott ronda képet adott. De kis felbontáson bírja a 80-at is, meg érzem is játékban hogy jóval simább a kép mint 60-on.
2015. júl. 7. 12:58
 5/8 Trevor. ***** válasza:
82%
LCD-nél fölösleges 60-nál több szerintem.
2015. júl. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Pedig nagyon érezhető a különbség, próbáld ki.
2015. júl. 7. 13:30
 7/8 anonim ***** válasza:

És miben érzel különbséget egy LDC monitor frissítési frekvenciájánál? Én 60 és 85 között semmiféle különbséget nem látok.

Ha te ezt tényleg meglátod, akkor emberfeletti a látásod.

Egyébként ezek már nem CRT-monitorok, ahol fizikailag megterhelné őket az elektronsugár rángatása, igazából nem is egyben frissül a kép, de ebbe ne menjünk bele.

2015. júl. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Pedig igazán látszik játékok közben. Ha nem látod, nem azt jelenti hogy senki se látja.

[link]


De ezek szerint nem csak én látom.

2015. júl. 8. 01:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!