Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valakinek valami ötlete? Pár...

Fequez kérdése:

Valakinek valami ötlete? Pár napja kezdett a gépen furcsán viselkedni. Bekapcsolás után 4-5 órával a képernyő csíkos és szürke lesz, nem reagál semmire sem a gépem, csak a resetre.

Figyelt kérdés

Valaki tudna segíteni, hogy mi lehet a probléma?

A videokártyám típusa Asus R9280X.

A monitor pedig hasonló csíkozást produkál:

[link]



2015. júl. 27. 22:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen videokártya hiba. Hogy csak túlmelegszik-e, vagy fizikailag hibás, az már más kérdés. Takarítsd és pasztázd, és ha utána se lesz jó, akkor csere.
2015. júl. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Trevor. ***** válasza:
53%
Próbaképpen kicsit vegyél vissza a VRAM órajeléből ől. 50mhz-et.
2015. júl. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen hibákat a videokártya memóriájának (VRAM) rendellenes működése szokott okozni. Szerintem garanciáztasd, mielőtt hozzányúlsz.
2015. júl. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Vedd vissza a VRAM órajelét, azért csinálja ezt, mert túlmelegszik aztán beadja magát, csak jó lenne ha nem csinálnád vele többet (FELTÉTLEN VEDD LEJJEBB AZ ÓRAJELÉT) mert elég szépen meghalhat a kártya.
2015. júl. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Összeomlik a VGA.


Nekem a HD7970 csinálja ezt ha húzva van,de szerencsére csak terhelés nélkül,és akkor is csak akkor tud előjönni,ha a másodlagos monitoron elindítok egy videot.


Ha tuningolt a kártya,akkor állítsd vissza gyárira,ha pedig nem,és van garancia,akkor vidd vissza,és ne hagyd magad,ragaszkodj a cseréhez.


Ha nincs garancia,akkor másik driver,vagy power limit emelés/VRAM órajel csökkentése.


Hőmérsékletek milyenek?Mikor jön elő a hiba?

2015. júl. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is szeretnék segíteni, de minden kérdést feltettek már, úgyhogy + 1 ember vár a válaszodra. :)
2015. júl. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy az órajel csökkentése NEM megoldás, csak a probléma szőnyeg alá söprése. Egy hibátlan kártya hibátlanul megy a gyári órajelén. Alapvetően rossz tanács, max. tesztelésre.
2015. júl. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#7 látom te is tájékozott vagy az összes ASUS R9 280 ill. 280X VGA-k hibájával kapcsolatban.

Egyiknek se megfelelő a VRAM hűtése, szóval ha nem megfelelően szellős a házad és nem tartod legalább 24 fokon max a szobád akkor tuti, hogy túl fog melegedni és elkezdi a hülyeségét amit a képen is láthatsz.

2015. júl. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#5:


Mivel R9 280X-es a kártyám, ezért gyárilag húzott, de én lejjebb is vettem az órajelet, a venti sebességét meg feljebb állítottam. Az utolsó összeomlás éppen egy kisebb szerkeztő progi futtatása közben volt. Azelőtt meg Witcher 3 játék közben.

Most per pillanat 38 fokos a kártya.

2015. júl. 27. 22:54
 10/13 A kérdező kommentje:

Egyiknek se megfelelő a VRAM hűtése, szóval ha nem megfelelően szellős a házad és nem tartod legalább 24 fokon max a szobád akkor tuti, hogy túl fog melegedni és elkezdi a hülyeségét amit a képen is láthatsz.


#8:


Thermaltake G41-es házam van, elöl hátul venti, fent pedig a proci vízhűtésének a radiátora meg a ventijei.

De ha ez segít, akkor oldalra tudok felrakni még két ventit.

2015. júl. 27. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!