Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a gépemmel?

Mi lehet a gépemmel?

Figyelt kérdés
volt egy nagyobb vihar, egyszercsak kikapcsolt a gép, aztán nem tudtam visszakapcsolni, aztán sikerült, de a monitor nem ad képet. kicseréltem a videókártyát, azzal se, ekkor megfogtam és kipróbáltam anyukám gépéből a vidikártyát, azzal se mutat jelet, mi lehet a probléma?

2015. aug. 19. 09:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

1) alap szabály, hogy vihar esetén (ha nincs megfelelően védve az elektromos hálózat, márpedig a magyar háztartások 99%-ban nincs túlfesz védelem és egyebek) nem csak kikapcsoljuk, de fizikailag áramtalanítjuk tehát kihúzzuk a falból az elektromos eszközöket. beleértve antenna és egyebek is! belecsap a villám egy közeli trafóba és pá-pá mindennek.


2) ha nem minőségi a tápegység nyilván az alapvető védelmek is hiányoznak belőle így ingadozó feszültség vagy túláram esetén tönkre is mehetnek az alkatrészek


3) látatlanban nem lehet megmondani pontosan mi hibásodott meg. videokártya valószínűleg kuka. hogy azon kívül még mi ment ki, azt nehéz megmondani, de egy tápot mindenképp cserélnék!

2015. aug. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

hopsz: ebben a gépben próbáltad ki a másik videokártyát?

akkor félreértettem!

ebben az esetben is tápcsere (ha ez nem oldja meg a problémát akkor alaplapcsere is!)

2015. aug. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Trevor. ***** válasza:
Milyen tápod van (nem a watt a fontos, hanem a pontos típusa)?
2015. aug. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
majd leirom a pontos típust. érdemes inkább új gépet vennem? anyun gépébe működött a videókártya
2015. aug. 19. 09:52
 5/21 A kérdező kommentje:
usbk se működnek, azokkal is van valami, mert az egér és billentyűzet, se működik ha az usbbe bele dugon.
2015. aug. 19. 09:54
 6/21 anonim ***** válasza:
Nem, nem érdemes új gépet venned. Lehet hogy a táp ment el, és az 15k-ból orvosolható, és azt tovább lehet vinni más gépekbe is, ha minőségi. De az is lehet, hogy az alaplapod szállt el.
2015. aug. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
a tápom típusa: Blue Storm II 400
2015. aug. 19. 12:10
 8/21 Trevor. ***** válasza:
Ez egy régebbi, de minőségi FPS táp.
2015. aug. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Trevor. ***** válasza:
-FSP
2015. aug. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

az valóban jó minőségű (így alapból stabilan tartja a feszt) ellenben nincs infóm róla, hogy milyen védelemmel lenne szerelve. mindenesetre jó esélyed van rá, hogy csak az ment tönkre. én kipróbálnám egy másik táppal a gépet és ha úgy megy, akkor csak azt kell cserélned. ha nem, akkor minden bizonnyal az alaplapot is..


és legközelebb használj túlfeszültség védett konnektorokat és vihar esetén áramtalaníts

2015. aug. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!