Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja a gépemnek?

Kiss Nikcs kérdése:

Mi lehet a baja a gépemnek?

Figyelt kérdés

arra gondolok, hogy gondol egyet és a kép elmegy a monitorról de a gép az jár tovább és csak akkor jön be újra a kép ha kikapcsolom és újra bekapcsolom.

Gondoltam én a videokártyára de nem vagyok benne biztos, nem értek hozzá :/

videokártyám 512mb nvidia geforce 8400gs alap hőmérséklete amit mutat a program 1 Mozillával megnyitva 50°C Ez nemtudom hogy jó-e vagy rossz :/



2015. okt. 20. 20:03
 1/4 CspCsj ***** válasza:

Az 50°C jó.

A monitort kapcsolod ki-be, vagy a számítógépet?


A ki-bekapcsolás előtt próbáld ki a Win+L billentyűkombinációt, hogy arra visszajön-e a kép.

2015. okt. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a gépet kell ki és bekapcsolni de annyi fejlemény van hogy másik teljesen jól működő videokártyát raktam bele és ugyanúgy csinálja
2015. okt. 21. 19:29
 3/4 A kérdező kommentje:
annyit tudok még mondani hogy amikor elmegy a kép azt irja ki a monitor hogy no signal detected mintha nem lenne bekapcsolva a gép de közbe hallom hogy jár, ki és bekapcsolás után meg megkérdi hogy hogyan szeretném indítani normál mód, csökkentett mód stb. Eddig azt hittem hogy a vinyó miatt csinálja de az meghalt és vettem újat és ezzel is csinálja.. egyszerűen nem értem
2015. okt. 21. 20:02
 4/4 CspCsj ***** válasza:

Valószínűbb az alkatrészhiba, gondolom rendszer-újratelepítés is megvolt a merevlemez cseréjekor, így az sem segített. (vagy újratelepítés után egy jó ideig nem jelentkezett a gond?)


Milyen gyakran fordul elő? Bekapcsolás után nagyjából ugyanakkor jelentkezik, vagy véletlenszerűen? Félórán belül, vagy órákig nem?


Kíváncsi lennék ha éppen zene megy olyankor, akkor mi hallatszik a fekete képernyőnél.



Ha videokártyát és merevlemezt cseréltél, akkor az alaplap, memória és tápegység marad.


Rendszerinformációs programmal (pl. HWiNFO - Sensors résznél) nézd meg, hogy a feszültségértékek nem ugrálnak-e? (főleg az 5V és 12V-os ágak)


Memóriatesztet is próbálhatsz, hogy jelentkeznek-e hibák:

[link]


BIOS beállítások is okozhatnak problémát:

- gyári teljesítmény-értékek emelése (tuning): próbáld a BIOS értékeket alapra visszaállítani (BIOS defaults/Default settings)

- processzor hőmérséklethatár túl alacsonyra állítása: magasabb hőmérséklet beállítása vagy szintén BIOS alapértékek visszaállítása

- ventilátor fordulatszám intelligens kezelése: próbáld kikapcsolni (Intellige/Quiet FAN)


Alaplapot nézd meg, hogy látható-e fizikai sérülés - púpos kondenzátor.

[link]

2015. okt. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!