Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SD kártyánál hány Mbits/sec-es...

SD kártyánál hány Mbits/sec-es értéket kell néznem, ha azt akarom, hogy tutira képes legyen fullHD-s videot rögzíteni?

Figyelt kérdés

Nagyon eltérőek a vélemények, volt aki azt mondta, hogy class4-es is elég, de ez bizony nekem akadozott, aztán a Class 10-essel már nem.


De a class 10-es is ahogy látom típusfüggő, mert pl hiába class 10-es egy Kingston és egy Sandisc, tök más Mbit/sec értékkel dolgozik, sőt, még a Sandiscen belül is láttam, hogy mindegyikre class 10 volt írva, ugyanakkor eltérőek a Mbit/sec értékek....


Szóval akkor melyik az az érték, amitől felfelé már biztosan akadásmentesen rögzít full HD-s videot?


Akkor most hogy van ez?


2015. nov. 6. 07:28
1 2 3 4
 1/40 Ügyet Lenke ***** válasza:
így kellene legyen, neked class 10-es vagy azon felüli kell...
2015. nov. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 Ügyet Lenke ***** válasza:
2015. nov. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy, hogy milyen formátumban vesz fel, mert a MotionJPEG vagy az AVCHD több helyet foglal, mint pl. a h264 (avc), így több adatot kell felírnia a kártyára adott idő alatt.


Biztosat csak tesztek olvasásával lehet mondani, de abszolút győztes ritkán van, pl. ami a nagy fájlok kezelésében jobb, az a kisebbeknél rosszabb vagy van egyforma írás és olvasási sebességő, olyan is, amelyiknél az írás kicsit jobb (bár ez ritka), a legtöbbnél az olvasás gyorsabb.

Ha neked fullhd videófelvételhez kell, akkor olyat a legjobb venni, ami gyorsan tud írni nagy fájlokat.

2015. nov. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 savanyújóska ***** válasza:
Kicsit zavar van azért nálad is, Mbit/s != MB/s, előbbit el kell osztanod 8-al, hogy megkapd az utóbbit, és fordítva, SD-kártyáknál egyébként a class MB/s-ben van megadva, és a minimális írási sebességet mutatja. Telefonba elvileg elégnek kéne lennie FHD-ra, mert ott tuti tömörítve forog az anyag (MP4, valószínűleg), de például egy DSLR-be lehet, hogy kevés, oda van rá esély, hogy mélyebben a zsebedbe kell nyúlni. (Vannak ilyen ultra gyorsnak reklámozott 20 MB/sk örüli értékkel dicsekedő kártyák is.)
2015. nov. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:

Mekkora bitrátával akarsz rögzíteni?

G.

2015. nov. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

hát nem tudom, sztem sok kérdés merül itt fel.


akkor hülyeséget írok, ha pedig úgy emlékszem, láttam én 150 MB/s-es írási sebességű kártyát? ez lehetetlen?


egyébként fullHD-ban rögíztő kézikameráról van szó, annyira azért nem tömörít, valóban kiválaszthatom, hogy AVCHD vagy MP4-ben rögzítsen. csak azért arra is emlékszem, hogy bizony voltak komoly problémák egyes kártyákkal. Vagy akadozott a felvétel, vagy jobbik esetben csak késett a hang a képhez képest. aztán vettem egy olyan kártyát, ami állítólag a class 10 felett van, de nincs rajta class jelzés, hanem csak egy római I-es van, és ezzel végül megoldódott a probléma, ez már simán tudja írni. De nem ismerem ennek az írási sebességét (és az olvasásit se, semmilyen MB/s adat nincs rajta feltüntetve). Akkor az I-el jelölt kártyák ezek szerint már kifejezetten alkalmasak a fullHD -ra? (akkor az I-es jel a class 10 feletti értékeket jelöli? ).


Bár h jól rémlik, az AVCHD még ezen is akadt, szóval létezik olyan kártya is, melyik II vagy III jelzéssel van ellátva? és ezeknek mekkora az írási sebessége? (erre akkor azt mondták, h ez a csúcs, na de és a 4K-s videokat akkor mire kellene rögzíteni, ha már ezen is akadozik a fullHD amikor AVCHD-ben van?


Mondanátok pontos írási és olvasási sebességeket, amelyek minimumként szükségesek? mert így nagyon nincs fogalmam arról, mit is kellene vennem ? :(

2015. nov. 7. 08:34
 7/40 A kérdező kommentje:

#5

Nem tudom sajnos, hogy ezt hol tudom megnézni.

2015. nov. 7. 08:35
 8/40 anonim ***** válasza:

Akkor szvsz. neked class 10-től minden jó.

G.

2015. nov. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
Mediainfo nevű programmal megnézheted, hogy milyen videót rögzít, ki fogja írni a bitrátáját. Azonban ezzel sokkal nem leszel beljebb, mert a kártyák teljesítményét még mindig nem ismered. A Classokba sorolás nem törvény és nem szabvány és sokféle sebességértelmezés létezik, így gyakran megy a füllentgetés. Léteznek tesztprogramok, amik tesztelik a kártya különféle sebességeit, (kis fájlok, nagy fájlok, egymás után írás, véletlenszerű helyre írás és ugyanezeket olvasáskor), így a saját kártyádat te is tesztelheted, illetve kereshetsz számszerinti teszteket a neten. De ha a legjobb minőségben akarsz rögzíteni, akkor a legjobb kártyát kell venned, ami a pénztárcádnak még megfelel.
2015. nov. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

Azé' a Class10 elég konkrétan fogalmaz: Legalább 10 MB/s-es írás. Az meg a kérdezőnek jó eséllyel elég lesz.

G.

2015. nov. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!