Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SD kártyánál hány Mbits/sec-es...

SD kártyánál hány Mbits/sec-es értéket kell néznem, ha azt akarom, hogy tutira képes legyen fullHD-s videot rögzíteni?

Figyelt kérdés

Nagyon eltérőek a vélemények, volt aki azt mondta, hogy class4-es is elég, de ez bizony nekem akadozott, aztán a Class 10-essel már nem.


De a class 10-es is ahogy látom típusfüggő, mert pl hiába class 10-es egy Kingston és egy Sandisc, tök más Mbit/sec értékkel dolgozik, sőt, még a Sandiscen belül is láttam, hogy mindegyikre class 10 volt írva, ugyanakkor eltérőek a Mbit/sec értékek....


Szóval akkor melyik az az érték, amitől felfelé már biztosan akadásmentesen rögzít full HD-s videot?


Akkor most hogy van ez?


2015. nov. 6. 07:28
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

és az tényleg elégnek kéne, hogy legyen?


találtan egy olyan Sandisc kártyát, amire karikában egy 10-es van, és egy római I-es jelzés, ennyi, és bizony az is akad, amikor AVCHD-ben rögzítek rá. de olyannyira, hogy élvezhetetlen, megakad, és vége, azaz ez engem arra enged következtetni, hogy sokkal gyorsabb kártya kéne, csak jön a kérdés: hány MB/s és milyen jelzéssel van ellátva ez?

2015. nov. 8. 08:29
 12/40 anonim ***** válasza:

Dobj egy képet arról a kártyáról és futtasd le rá ezt, és azt is másold be!

[link]

(tudom, németül van, de a download gombot csak megtalálod: kék és jobbra fenn van)

G.

2015. nov. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:

Ja, az lehetséges, hogy a program mindent töröl a kártyáról, szóval előtte ments le róla mindent!

G.

2015. nov. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
oké dobok de csak a régiről tudok, azaz ami nem megy, arra lennék kíváncsi, hogy tehát milyet vegyek ...
2015. nov. 8. 21:35
 15/40 savanyújóska ***** válasza:
SanDisknek van Ultra illetve UHS-I és UHS-II jelzéssel elátott kártyája, ezek már elég durva sebességeket bírnak (30-250 MB/s írás), bár általában meg is kérik az árukat, viszont valószínűleg röhögve kiszolgálják a kamerád. (Az FHD AVHCD elvileg 28 Mbps, szóval a Class 10-nek is bírni kéne, de mondjuk egy 50-80 MB/s-el biztosra tudsz menni.)
2015. nov. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
Egyébként az is lehet, hogy a kamerádban nem bírja valami és bármilyen jó kártyát veszel bele, akkor is rossz lesz.
2015. nov. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:

köszi, hát ilyen jelzést nem találtam, de 80-asat igen, legalábbis ezt állítják róla ...


"SanDisk Ultra Android microSDHC 32GB + Ad + Memory Zone Android App 80 "


[link]


de nem értem, a másiknál nincs MB/s érték, ahogy nézem, alacsonyabb is, és drágább (ha csak a neve eleve nem azt jelenti, hogy magasabb ez az érték ...):


"SanDisk microSDHC High Endurance Video 32GB 20MB/s CL10 /139712/"

(elvileg 20 MB/s)


de itt egy supercsúcs kategória, és ennek is csak 48 MB/s:

"SanDisk Ultra Android microSDHC 32GB 48MB/s CL10 UHS-I "


kiderül, hogy a 80-as olcsóbb, minta 48-as? hűűű hát teljes a káosz, megvallom. esetleg te melyiket választanád ehhez erről az oldalról?

2015. nov. 9. 08:08
 18/40 A kérdező kommentje:

az elsőnél lemaradt egy fontos dolog:


"SanDisk Ultra Android microSDHC 32GB + Ad + Memory Zone Android App 80 MB/s CL10 UHS-I "


azaz akkor ez is UHS-I-es, na de ahogy nézem a kártyán a jelölést, ugyanaz a arómai I-es van rajta, mint amilyen kártyám nekem is van, és az bizony nem tudja írni/olvasni az AVCHD FHD-t ...

Azt írják rá, hogy 80 MB/s, de mi? ők átviteli sebességnek nevezik, de sajnos nincs pontosan megjelölve, hogy akkor hány MB/s az írás és hány MB/s az olvasás ...

2015. nov. 9. 08:12
 19/40 A kérdező kommentje:

hops, találtam egy ilyet, ami sztem eléggé a top lehet már, mert az a bizonyos jel a "majdnem négyzetben" már nem 1-es hanem 3-as, ilyet még nem is láttam, csak nem írnak hozzá MB/s-et vagy UHS-t sehol ...


[link]


vagyis a leírás szerint:

class 10, U 3, UHS-I, azaz még ez is csak UHS-1-es akkor, és adatátviteli sebesség max 90 MB/s ... na most nem tudom, hogy megéri-e dupla áron, ha a feléért kb van 80 MB/s-es kártya, csak az még U 1-esnek minősül, minden másban ugyanaz.

2015. nov. 9. 08:19
 20/40 anonim ***** válasza:

Sima Sandisk Ultrát, esetleg Transcend Ultimate-et vegyél, a webshopokban annyit írnak rájuk, amennyit nem szégyellnek!

G.

2015. nov. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!