Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SD kártyánál hány Mbits/sec-es...

SD kártyánál hány Mbits/sec-es értéket kell néznem, ha azt akarom, hogy tutira képes legyen fullHD-s videot rögzíteni?

Figyelt kérdés

Nagyon eltérőek a vélemények, volt aki azt mondta, hogy class4-es is elég, de ez bizony nekem akadozott, aztán a Class 10-essel már nem.


De a class 10-es is ahogy látom típusfüggő, mert pl hiába class 10-es egy Kingston és egy Sandisc, tök más Mbit/sec értékkel dolgozik, sőt, még a Sandiscen belül is láttam, hogy mindegyikre class 10 volt írva, ugyanakkor eltérőek a Mbit/sec értékek....


Szóval akkor melyik az az érték, amitől felfelé már biztosan akadásmentesen rögzít full HD-s videot?


Akkor most hogy van ez?


2015. nov. 6. 07:28
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
hááát az a pár száz az 18 ezer, de oké, megpróbálok szerezni. akkor a micro hdmi-t megúszom egy 5-ösből kb, lássuk azzal mit csinál.
2015. nov. 13. 03:38
 32/40 anonim ***** válasza:

Ez egy adapter normál kábelhez:

[link]


Ez meg egy 1 méteres kábel:

[link]

2015. nov. 13. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

köszi szépen, de tuti micro ez? így az arányok alapján a képen nekem sima mininek tűnik, de oké ... bár úgy lenne.


viszony, ami a lényegre vonatkozik: ma próbáltam a saját projektorával is lejátszani a felvett kis videokat, de nem megy. legtöbbször már a legelső képkockánál elakad, és kész, annyi. úgyhogy most így ismét kétesélyes a dolog, vagy software-probléma vagy a kártya kevés neki, de jövő hétre szereznek nekem 80/90-est, szal az nem lesz kérdés többet,

2015. nov. 13. 18:15
 34/40 anonim ***** válasza:
Azt megpróbáltad már, hogy a kártyáról átmásolod a fájlt winchesterre és onnan lejátszani?
2015. nov. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

igen, és az is csak akkor megy, ha ugyanaz a FHD 1920x1080p MP4-ben van. ekkor tökéletesen viszi. de amint AVCHD-re állítom, venni veszi ugyan, de eddig még sehogy nem sikerült visszajátszani (a winyóra másolás után se). Ez az AVCHD tényleg ennyire hatalmas sebességet igényelne?


Azon gondolkodok, hogy elvileg az UHS-I-nek a 4K-tis vinnie kéne tudtommal, csak persze ahogy láttam, azok is vagy avi vagy mov vagy mp4 tömörítések, lehet h ezzel van a gond, és ezt nem bírja (pl jobb sportkamerák).

2015. nov. 13. 20:27
 36/40 A kérdező kommentje:

egyébként megnéztem és horror ám, amit az AVCHD foglal. kb 10 perc 4 GB ...


ez már az a szint, amit egyszerűen nem értek, hiszen értelme nem sok van, max hatalmas kivetítőkön lehetne látni a különbséget, de 1920x1080-nál sztem nem. szal tök jó ez a minőség tényleg, csak tudnám mi értelme, ha aztán semmi se tudja kezelni kb...

2015. nov. 13. 20:37
 37/40 anonim ***** válasza:

4 giga = 10 perc

4000 MB = 600s

6.66 MB/s = 53 Mbit/s

Akkor legalább ennyit kell tudnia a kártyának írni és olvasni.


Ma egy 1080i HD adás a tévében kb. 12 Mbit/s-os, ha progressív lenne, tehát 1080p, akkor ennek kétszerese lenne, tehát 25 Mbit/s körül.


A Blu-Ray lejátszóknak 54 Mbit/s-t kell bírniuk, a lemezek maximális bitrátája 48 Mbit/s (ebből a videó sáv max 40) lehet.

HDDVD-nél 36, 30.24 és 29.4

Az írható Blu-Ray lemezek szintén max 36 Mbit/s-ot tudnak produkálni.


[link]

"For users recording digital television programming, the recordable Blu-ray Disc standard's initial data rate of 36 Mbit/s is more than adequate to record high-definition broadcasts from any source (IPTV, cable/satellite, or terrestrial). BD Video movies have a maximum data transfer rate of 54 Mbit/s, a maximum AV bitrate of 48 Mbit/s (for both audio and video data), and a maximum video bit rate of 40 Mbit/s. This compares to HD DVD movies, which have a maximum data transfer rate of 36 Mbit/s, a maximum AV bitrate of 30.24 Mbit/s, and a maximum video bitrate of 29.4 Mbit/s."


De a felvétel lejátszás közben azért is akadozhat, mert a processzor nem győzi a megjelenítési számítást vagy az adatfolyam menedzselését, illetve a nagy adatforgalmat nem bírják a számítógép egyes részei. Általában ezzel szokott lenni a baj, nem a háttértár sebességével.


Az ebay-es biztos, hogy micro, minis nekem is van a tablethez, az alig kisebb a normálnál, a micro meg a felénél is keskenyebb.

[link]

2015. nov. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Itt sok hasznos infót írnak egyébként:

[link]


Egyébként nem tartom kizártnak, hogy lehetne állítani valamit az AVCDH minőségén a kamerában, mert ez elég magasnak tűnik. Mostanában már van progresszív módú (1080p) AVCHD, nem arra van állítva? Mert interlaced módban (1080i) meg lehetne felezni a bitrátát.

2015. nov. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Meg egyébként visszaolvasva az elejét, tényleg keverted a sebességeket, mert a Class 10, az 10 MByte/s, ami 80 Mbit/s, csak hogy tiszta legyen.


Ezt is ajánlom:

[link]

2015. nov. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:

igen, köszi, ezek hasznosak voltak, valóban kevertem az elején, de fáradt voltam bocs :) term Mbyte akart lenni, nem Mbit.


Kérdésedre: igen, ez AVCHD progresszívre van állítva. lehet interlacedre is, na csak az nem rontja le lényegesen a minőséget?


tegnap viszont sikerült az egyik számtech üzletben rendeltetni olyan UHS-3-as kártyát, ami 80-al ír és 90-el olvas, állítólag jelenleg ennél nincs gyorsabb. akkor szerda-csüt körül meglátjuk, hogy azzal működik-e bár valóban elgondolkodtató az is, hogy ezt az adatfolyamot a processzor nem tudja csak esetleg kezelni? ... ez jó kérdés, csak sajnos nincs nálam valami extra módon felturbózott gép, így nem tudom letesztelni másikon (csak ennél gyengébbeken).

De usb-s kártyaolvasóval próbáltam abszolút modern TV-vel lejátszatni, és az se ment :(

2015. nov. 14. 06:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!