Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SD kártyánál hány Mbits/sec-es...

SD kártyánál hány Mbits/sec-es értéket kell néznem, ha azt akarom, hogy tutira képes legyen fullHD-s videot rögzíteni?

Figyelt kérdés

Nagyon eltérőek a vélemények, volt aki azt mondta, hogy class4-es is elég, de ez bizony nekem akadozott, aztán a Class 10-essel már nem.


De a class 10-es is ahogy látom típusfüggő, mert pl hiába class 10-es egy Kingston és egy Sandisc, tök más Mbit/sec értékkel dolgozik, sőt, még a Sandiscen belül is láttam, hogy mindegyikre class 10 volt írva, ugyanakkor eltérőek a Mbit/sec értékek....


Szóval akkor melyik az az érték, amitől felfelé már biztosan akadásmentesen rögzít full HD-s videot?


Akkor most hogy van ez?


2015. nov. 6. 07:28
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

oké de és azoknak mennyi az írási/olvasási sebességük?


beszéltem a Sonyval, azok esküsznek , hogy kell a kb 80-as írási sebesség, ha tényleg FHD AVCHD-t akarok ...


és mi a vélemény a Kingston kártyákról? csak mert azoknál találtam egész elfogadható áron 80/90-est ...

2015. nov. 10. 01:57
 22/40 anonim ***** válasza:

Vegyed, ha neked az kell...

G.

2015. nov. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
áhh össze-vissza beszélnek. most meg azt mondja a másik, hogy a class 4-esnek is kéne működnie tökéletesen, tök viccesek ... ugye nekem a class 10-esen is akad ..
2015. nov. 10. 18:34
 24/40 A kérdező kommentje:

erre gondoltál, h ez tuti jó?


[link]

2015. nov. 10. 20:21
 25/40 anonim ***** válasza:

Figyelj, megvizsgáltad már azt a videót, amit felvettél? De nem is muszáj megvizsgálni, mert ki lehet számítani a bitrátáját abból is, hogy megnézed pl. 1 perces felvétel hány mega. Ebből tudni fogod, hogy elvileg milyen sebességgel kell tudni írni a kártyának. De biztosra veszem, hogy ez bőven bennevan egy class10 kártya sebességében, tehát nem a kártya a ludas abban, hogy nem tud megfelelő gyorsan írni rá, hanem az eszközben van a "hiba".

Amúgy milyen eszközről is beszélünk? Mert ez még nem derült ki, azt hiszem.

2015. nov. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

hát már csak nincs gond egy vadi Sony camcorderrel :-(

de igzad van, fogalmam sincs a bitrátáról ... csak azt tapasztalom h sehol nem tudom lejátszani, mert elakad egy ponton és kész, vége.

2015. nov. 10. 22:33
 27/40 anonim ***** válasza:

Az mit jelent, hogy sehol nem tudod lejátszani? Akkor az a baj, hogy a lejátszók nem viszik. Nekem nincs olyan kamerám, ami AVCHD-ban vesz fel, de letöltöttem egy AVCHD tesztvideót a netről, mondom megnézem a tévé médialejátszója lejátsza-e, de nem tudta lejátszani, aztán beraktam a Blu-Ray lejátszóba, az is csak nagyon-nagyon akadozva vitte, pedig rá is van írva a dobozára, hogy viszi az AVCHD-t. Viszont a számítógép lejátsza (bár szenved alatta rendesen), tehát a felvételnek nincs baja, csak nem nagyon tudja lejátszani semmi.

A kamera, amivel felvetted le tudja rendesen játszani?

2015. nov. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

hát látod ez jó kérdés, mert sajna nincs olyan micro hdmi-átalakítóm (tehát nem a mini!), és így nem tudom összekötni TV-vel pl, de ennek örülök, hogy akkor feltehetően nem csak nálam van a baj, és nem is a kártyában. az én gépem nem csak szenved alatta, hanem pl 2 sec után lefagy a kép és csak a hang megy tovább.

de ez az AVCHD ennyire nyűgös tömörítés? azaz nemtömörítés? végre beszéltem egy hozzáértővel is, és ő is azt mondja, h az AVCHD-hez ő is tuti 80 körüli írási sebességű kártyát ajánlana, de ugye ez már igen húzós árban, na meg ugyanott tartunk, hogy van egy király minőségű felvételem, csak aztán semmi se tudja lejátszani :)

2015. nov. 12. 21:48
 29/40 A kérdező kommentje:

szóval itt a class 10 az olyan alap mint a huzat, ha lenne további kategorizáláss, akkor ez valahol class 40-50 körül kéne, hogy legyen.

Van a sandiscnek az a 48 MB/s-es kártyája, de nagyon ravaszak, mert az is csak "up to 48" és mint kiderült, az olvasási tud csak max 48 lenni, az írási pedig max 30. és pedig ez se olcsó kártya.


szóval ... huhh hát nem semmi, a végén ott kötök ki, hogy ugyanezt a FHD-s felbontást átállítom MP4-re és akkor nincs vele gond, hát ez tiszta vicc, h már túl jó minőségű, és még a gép se játssza le, egyéb médiaeszközök meg aztán főleg nem.

2015. nov. 12. 21:50
 30/40 anonim ***** válasza:
Vegyél egy kábelt (ebay-en pár száz forint, de boltban is max 2000) és játszd le a kamerával a tévén. Az mégiscsak célhardver. Aztán meglátod mi lesz.
2015. nov. 13. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!