Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ugyan az a videokártya csak...

Ugyan az a videokártya csak más gyártó?

Figyelt kérdés

Valaki ajánlotta a MSI GeForce GTX 750 Ti TwinFrozr OC 2GB GDDR5 Videokártyát, viszont most nézem hogy ugyan ez a modell van csak más gyártótol. Asus GTX750TI-OC-2GD5 GTX750Ti 2GB DDR5

meg Gigabyte-ba is. Mi a különbség ? ugyanaz ?

Illetve másik kérdés, Mi a fogyasztása egy ilyen kártyának ? 350 wattos Tápom van egy Atxes gép - Atx gigabyte alaplap, Gond nélkül megy még ha le is terhelem, erős kis gép.


2015. dec. 17. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
milyen 350 -es ?nem mindegy . egy fsp 350 elég neki egy max 4 magos 65w vagy 95w tdp-s proci mellet . a kártya 60w tdp. bővebb információkat írj a gépedről kérlek.
2015. dec. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

" 350 wattos Tápom van egy Atxes gép - Atx gigabyte alaplap, Gond nélkül megy még ha le is terhelem, erős kis gép."


ahogy vga k tipusat pontosan bemasoltad ezeknek is pontos tipusaval van csaknertelme vagy felesleges is vele foglalkoznod, vagy megy vagy nem...

de mostani vga d ha leirnad legalabb lehetne tudni valamit hogy ha lecsereled hogy valtozik a fogyasztas, valoszinu csokkeni fog

75W korul fogyasztanak maximum ha nek tuningold oket, az OC valtozatok,

de ezek is inkabb kevesebbet

egy atlag tipus jatszadozas alatt atlagban 60W alatt fog fogyasztani


ha kell rs pcie tapcsati akkor 75W os fogyasztas felé is tudod tuningolni hazilag


mindegy melyik 750Ti t veszed, en is MSI t vennem de 37ezer felett mar nem annyira erdemes kiadni 750Ti re...

2015. dec. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én csak OC beli különbségeket vettem észre, nekem ASUS GTX kártyám volt amit ugyan olyan MSI-re cseréltem mert annak magasabb az órajele alap járaton és tovább húzható.
2015. dec. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

hát a mostani egy nvidia geforce gt 640 1 gigás, anno 2 éve 22ért vettem újonnan, nemrég visszavittem oda ahol vettem megkérdeztem hogy nem vennék e be, erre aztmondta hogy 5000 ftot ér. hát mondom jolvan akkor inkább megtartom. szerintem a mostani elég jól működik szépen viszi a Full Hd dolgokat, szerintem többet érne, na de mindegy. Az Ultránál persze azért már lassabb meg akad a játék.

Nem vagyok olyan nagy Gamer kocka hogy a legújabb játékokkal játszak amit még ki se adtak :D Viszont van egy pár játékom amit szeretnék úgy fullosab grafikával játszani, a megjelenés meg akadás mentesség az nálam kritérium. Tehát ha egy full Hd-s filmet nézek amibe egy jelenet elég részletgazdag, én az apróbb hibát is észreveszem ha minimálisan is beakad és idegesít hogy miért akad.

Na meg nemárt ha van kéznél egy erős Vga-s gép ami bármikor jól jöhet, pl késöbbiekben ha veszek hozzá egy nagyobb full hd tvt ami többet tud..

A processzor 2 magos 3400Mhz, gondolkoztam is hogy most videókártyát vagy procit vegyek, de a gép gyorsaságával semmi bajom, azt majd talán később bővítem. Viszont ha nagyon összefüggésbe vannak ezek az újabb videókártyák a processzorral akkor lehet hogy beérem eggyel kisebb videókártyával

2015. dec. 17. 14:03
 5/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

jo lesz ez

infot (konkretat) most sem irtad

640 ert 5ezer hasznalt boltnak egesz jo ar is

maganszemelynek se nagyon lehet 2-3ezerel tobbert eladni

persze barmit lehet csak nem realis se nem tisztesseges...

ha ddr5 (nem irtad) az se nagyon tesz ra...

Szia

2015. dec. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Közbe belenéztem a gépbe, nem is 350, hanem 420w táp :D rosszul emlékeztem. a Video kártyát meg megrendeltem végül MSI GeForce GTX 750 Ti N750TI-2GD5/OCV1 2GB ez lesz egész komolynak tünik!Köszönöm a válaszokat.
2015. dec. 17. 18:56
 7/9 anonim ***** válasza:
el árulok egy titkot nem fogsz sok különbséget észre venni a filmeknél. az hogy be akadt lehet oka annak is hogy régen volt újra rakva a gép és a rendszer kissé össze omlott már .vettél egy játékos kártyát de a procid ki sem tudja hajtani . és egyáltalán nem jó erős (persze nem rossz )de belépő kategória inkább.és le írom azt is hogy a tápegységnél nem az számít hogy hány wattos !! nem az a legfontosabb !! mert egy delta 250 wattos táp többet ér mint egy hkc vagy lc power vagy mtech 500 wattos. ami számít hogy hány aa -t tud le adni 1db 12v ágon ,mekkora hatás fokkal rendelkezik , megfelelő védelemmel van e ellátva. ezek számítanak !
2015. dec. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a játékok zöme jobban terheli a videókártyát, mint a procit. de ne érts félre, kell alá az is. a GT 640 meg eleve nem játékra való. a 750Ti sokkal erősebb, szerintem érezni fogod a különbséget
2015. dec. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hát ahogy néztem videókat erről a kártyáról hogy futnak játékok... elég komoly milyen részletes meg tényleg olyan simán viszi meg se kottyan pl ha történik a játékba valami nagy dolog, olyan mondjuk az égen bejön a látótérbe vadászgép, akkor is simán megy, sok esetbe gyengébb gépeknél meg azért még elötte csak beakad a játék hogy betöltse hogy mi fog következni :d de ez a kártya, álom főleg max grafikán... ennél jobb nem is lehetne. Mondjuk azért szerintem még is csak van lényeges különbség.

Mint tvknél is. eddig nem is tudtam hogy ilyen különbség van, de nekem van egy full hd led tvm épp olyan árba volt hogy megtudtam venni. Haveromnak meg ugyanolyan full hd led tvje van csak ő 100 fölött vette, de nála még is néztem hogy olyan sima az adás vagy ami megy... olyan mintha tényleg ott lenne élőbe ami megy, aztán mondtam is neki, ő meg mondta hogy csak azért mert nagyobb benne a képfrissítés... enyémbe 100Hz övébe meg 300Hz. Durva hogy tvknél is ez számít, eddig csak az árat na meg a márkát néztem, de hogy ezt tudom.. következő tvt ez alapján fogom venni :D

2015. dec. 20. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!